غیاثی ندوشن، مدیری محجوب

عرصۀ مدیریت کشور، هنگامۀ رفت و آمد انسان هاست، هرکسی چند صباحی می آید و می رود. بسیاری حضوری فیزیکی دارند؛ بدون تآثیر گذاری ، سودمندی و کارایی ،« باری به هر جهت» هستند . چندگاهی به نادرست صندلی مدیریّت را اشغال می کنند .بگذریم از اینکه برخی برای چوب لای چرخ گذاشتن می آیند و کارنامۀ ننگ باری از خود به جای می گذارند.
این جانب به واسطه علاقه مندی خود، بیش از چهل است با حوزۀ فرهنگ، اندیشه و هنر سروکار دارم و تاکنون با مدیران گوناگونی در ادارۀ کلّ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، روبه رو، آشنا و همکار بوده ام. چند تن از آنان در این سالیان کارنامۀ خوبی داشتند که یک تن از آنان، آقای علی غیاثی ندوشن است. وی دو دوره، سکان مدیریّت ارشاد یزد را برعهده داشت و در هر دوره، منشاء خدمات ارزنده ای در عرصه های گوناگون این سازمان فرهنگی بود که با گروه های گوناگونِ اجتماعی، ادبی، تاریخی، دینی، فرهنگی و هنری سروکار دارد. برگزاری جشنواره های گوناگون فرهنگی ، هنری و ادبی، همایش دیدار دوستانه با دکتر اسلامی برای نخستین بار، تلاش برای گزینش یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، اجرای ده ها نمایش ، برگزاری نمایشگاه کتاب استانی، کوشش برای تشکیل شورای نظارت بر نشر آثار دکتر اسلامی و دکتر شیرین بیانی، یاری برای تکمیل و راه اندازی خانۀ فرهنگ دکتر اسلامی در ندوشن (خاور) و… بخشی از تلاش های اوست.
او سال ها در تهران نیز در بخش امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد فعالیت داشت و هرچند از دیارش یزد دور بود، ولی خدمات خوبی به زادگاهش کرد که از دید اهالی فرهنگ و هنر یزد پنهان نبود.
اکنون که ایشان در عرصۀ مدیریّت بازنشسته شده است، برای او آرزوی موفقیت در دیگر عرصه های فرهنگ کشور دارم.
حسین مسرّت
۳۰ شهریور ۱۴۰۰


مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2521 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی