گزارش و نتیجه نشست با معاون میراث فرهنگی استان یزد

گزارش و نتيجه نشست با معاون میراث فرهنگی استان يزد

جلسه بررسی مشکلات میراث فرهنگی و مرمت ، بازسازی و حفظ آثار تاریخی ندوشن در روز سه شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۳ رأس ساعت ۹ صبح با حضور آقای فاطمی معاون میراث فرهنگی استان یزد ، آقای موسوی شهردار ندوشن ، آقای ناصر بابایی نماینده شورای ندوشن و جمعی از دوستداران و فعالان میراث فرهنگی و همشهریان عزیز در محل یزد ، خیابان استانداری قدیم ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یزد برگزار شد .
در ابتدا آقای فاطمی بر نقش مثبت سازمانهای مردم نهاد در عرصه میراث فرهنگی تأکید و همچنین بر لزوم شناسایی و ثبت آثار طبیعی منطقه ، معرفی جاذبه های گردشگری ندوشن ، ایجاد راه ارتباطی یزد – ندوشن – اصفهان بعنوان راه باستانی و دارای جاذبه های گردشگری ، ایجاد گردشگری بوم گردی، ایجاد محلی جهت اسکان گردشگران ، ایجاد موزه تاریخ ندوشن ، تخصیص بودجه جهت مرمت آثار ، از دیگر مباحث این نشست بود . همچنین ایشان خواستار تسریع در ثبت ngo ندوشن و شروع به کار آن شدند . آقای فاطمی ابراز داشتند ندوشن یکی از شهرهای انگشت شمار کشور هست که حالت کلی بافت قدیمی خود را حفظ کرده است . در ادامه آقای فاطمی بیان کردند که آقای خادمی بخشدار ندوشن هم قبلاً با ایشان در مورد ثبت آثار طبیعی منطقه ندوشن مذاکراتی داشته اند .
سپس آقای بابایی دغدغه های مردم ندوشن را در رابطه با حفظ آثار و ابنیه و بافت قدیم ندوشن بیان کردندو در مورد مسائل و مشکلات موجود در ندوشن صحبتهایی کردند و خواستار نگاه ویژه مسئولین میراث فرهنگی به بافت تاریخی ندوشن بعنوان یکی از معدود بافتهای تاریخی زنده استان شدند که آقای فاطمی قول مساعدت و همکاری را از طرف خودشان و مسئولین محترم میراث فرهنگی دادند .
همچنین آقای موسوی شهردار ندوشن و سایر دوستان هم صحبتهایی در مورد وضعیت ندوشن ، منطقه و آثار موجود در ندوشن و مشکلات آن انجام دادند .
در پایان امیدواریم آثار ارزشمند تاریخی و تمدن اسلامی موجود در شهر ندوشن حفظ شده و از مسئولین محترم میراث فرهنگی و گردشگری استدعا می‌شود برای توسعه این منطقه ، حداقل برای احیاء مواریث پر ارزش فرهنگی ندوشن و حفظ و حراست از آنها نه تنها بودجه کافی در نظر گرفته شود ، بلکه دستورات لازم جهت حفاظت و نگهداری پیوسته آن نیز صادر گردد .
nodoushan (8)

nodoushan (11)

nodoushan (18)


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2494 مطلب نوشته است .

۲ نظر on “گزارش و نتیجه نشست با معاون میراث فرهنگی استان یزد”

 • محسن wrote on ۲۲ مرداد, ۱۳۹۳, ۶:۱۵

  سلام امیدواریم که زحمات دوستان به نتیجه خوبی برسد و شاهد مرمت و بازسازی آثارهای در حال تخریب باشیم و ندوشن هم آبادتر شده و پیشرفت بهتری داشته باشد. انشاالله

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • مجید wrote on ۲۲ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۰:۰۳

  سلام خیلی خوب واز زحمات دوستان تشکر انشا الله با برنامه و منسجم واستفاده از پتانسیل مهندس با بایی کارها به سر انجام خوب برسد

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2021 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی