همزمان با سراسر استان مراسم صدای پای کنکور در ندوشن برگزار گردید

همزمان با سراسر استان مراسم صدای پای کنکور در ندوشن برگزار گردید

به گزارش پایگاه فرهنگی ، فرهنگ ندوشن ؛ همزمان با سراسر استان مراسم صدای پای کنکور شب گذشته در مسجد الغدیر ندوشن توسط نمایندگی آموزش و پرورش ندوشن برگزار گردید.
این مراسم بعد از نماز مغرب و عشاء با خواندن دعای توسل با حضور دانش آموزان کنکوری و خانواده های آنان برگزار شد . در کنار این مراسم سخنرانی حجت الاسلام خلف زاده و سفارشات مدیران و رد کردن دانش آموزان زیر آینه و قرآن و اهداء بسته های فرهنگی شامل ادعیه همراه پاک کن و مداد متبرک و بوروشور آخرین توصیه ها همراه بود.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2521 مطلب نوشته است .

۲۷ نظر on “همزمان با سراسر استان مراسم صدای پای کنکور در ندوشن برگزار گردید”

 • فاطمه جعفري ندوشن wrote on ۲۴ تیر, ۱۳۹۵, ۹:۲۷

  با سلام
  تشکر از آموزش و پرورش ندوشن و به امید موفقیت و سربلندی تمام کنکوریهای عزیز

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • م.ص.ندوشن wrote on ۲۴ تیر, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۹

  اگرچه بهتر بود از دوستان ممتاز کنکوری دعوت میشد تا تجاربشون رو بگن و هم چنین یه مشاور خووب تا برخی نکات را گوشزد نماید. قطعا جلسات این چنینی با یه جلسه روضه تفاوت های بسیاری دارد.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • از دانش آموزان دهه60 wrote on ۲۴ تیر, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۶

  باسلام و تشکر از مدیریت سایت، و با آرزوی موفقیت برای تمام فرزندانمان. ان شاالله موفق باشند

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سلیمی پور wrote on ۲۶ تیر, ۱۳۹۵, ۸:۵۰

  سلام انشاالله موفق باشند وسربلند ولی کاش این عکاس عجله نمیکرد و عکسهای بهتری میگرفت

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • فرهنگیان ندوشن wrote on ۲۷ تیر, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۳

  سلام قابل توجه آقای م.ص
  این مراسم در کل استان برگزار میشده، که جهت کاهش استرس و بالابردن توکل دانش آموزان همراه با دعای توسل بوده است و مراسم روضه خوانی نبوده است. در این مراسم سفارشات لازم توسط مدیران که خود یه پا مشاورند صورت گرفته و بوشورهای لازم در روزهای پایانی تحویل آنان شده است. و بحث دعوت از مشاور موضوعی هست که در طول سال تحصیلی باید انجام می شده که خدا رو شکر انجام شده است. در اینجا جا دارد از آقای بمانعلی جعفری مسئول نمایندگی آموزش و پرورش ندوشن که دلسوزانه و مجدانه برای تمامی مقاطع تحصیلی وقت می گذارند کمال تشکر رو داشته باشیم. آزاده عزیز دست شما درد نکنه و اجرتون عندالله

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • م.ص.ندوشن wrote on ۲۷ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۱۶

  ا
  ابتدایا از مدیریت سایت خواهشمندم نظر بنده را بی کم و کاست منتشر نمایند، بحث پیشرفت ندوشن قسمت قابل توجهی از آن ، از دانش آموزان و قبولی در رشته های خوب میگذرد.
  ب
  خوب است مشخص شود منظور از فرهنگیان ندوشن کیست
  به هر حال اگر ایشان دارای صنف و مجموعه هستند میبایست نماینده آن مشخص باشد و اگر دارای چنین تشکلی نیستند یک نفر نمیتواند بجای همه صحبت کند قطعا این نظر همه عزیزان فرهنگی ندوشن نیست. به هر حال در حال حاضر باید بپذیریم که در نبود چنین تشکلی تنها رییس محترم میتواند چنین عنوانی را برای خویش برگزیند.
  ج
  اگر مشاوره در طول سال انجام شده است که دیگر چه نیازی به چنین جلسه ای، و اگر روزهای نزدیک به کنکور اوج استرس هست خب چگونه نیاز مشاور نمیباشد؟
  د
  اینکه تخصص فرد مشاوره باشد بهرحال مهم است،….
  بله درست است که تجربه قسمت اعظم بحث است و بنده هم میپذیرم. اما همین تجربه نشان داده است ما در این سالها در کنکور قبولی نمیدهیم.
  ه
  بارها در همین سایت عرض شد، مشتاقانه منتظر دیدن گزارش  موفقیت های تمام مقاطع تحصیلی هستیم و فراموش نمیکنیم بحمدالله در این دوسال قبولی های خوبی برای متوسطه نمونه مرشد داشته ایم.
  و
  اگر کاری در سراسر استان انجام شود، نشان از درستی صد درصد آن نیست هرچند شخصا موافق چنین برنامه ای هستم. اما به سبکی دیگر و به خصوص حضور یکی دو فرد موفق و مشاورانی کارآزموده به خصوص از بعد روانی.
  ز
  اصولا وقتی یک برنامه را نقد و تشویق میکنیم، با یک شخص کاری نداریم، حال هرچند ایشان برایمان عزیز باشند.

  با سپاس و عرض ارادت

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • عربی قاسم wrote on ۲۷ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۴

  سلام و عرض ادب خدمت همه اهالی فرهنگ ندوشن
  امروزه هر جوان ندوشنی که در جامعه میبینیم از هر لحاظ یک سر و گردن از دیگر نقاط استان جلوتر و متمایز هستند و این چیزی نیست جز زحمات بی دریغ همه فرهنگیان ندوشن چون کمترین زمان برای ارزیابی کار آموزش و پرورش ۲۰ سال است به نظر من تنها ارگانی که در ندوشن موفق بوده آموزش و پرورش هست درود بر همه عزیزان معلم و مدیران دیارمان درود خسته نباشی

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سید wrote on ۲۷ تیر, ۱۳۹۵, ۱۹:۲۱

  با سلام ، توصیه می کنم بجای بحث و جدل با متولیان آموزش و پرورش به همکاری با آنها روی آورید و آنها را در کارشان یاری دهیم. بی شک اگر نتیجه کنکور خیلی مطلوب نیست کم کاری نخبگان و تحصیل کردگان ندوشن است که به یاری آموزش و پرورش نمی آیند. امکانات و بضاعت مدارس دولتی در همه جا کشور در مقایسه با مدارس غیرانتفاعی و کلاس های کنکور و… واقعا ناچیز است و متاسفانه رقابت نابرابری بین بچه هایی که در مدارس دولتی اند با مدارس غیرانتفاعی نام و نشان دار برقرار شده است. اما ندوشن تحصیل کردگان و دانشجویان نخبه خوبی دارد که می توانند به برگزاری کلاسهای کنکور و مشاوره بپردازند و یا پزشکان و اساتید و … با کمک مالی به آموزش و پرورش هزینه کلاس های کنکور و تست و…برای بچه ها همشهریشان تامین کنند حتی ولو با تامین مکانی در یزد این فرصت دوپینگی که در مدارس غیرانتفاعی وجود دارد را به این بچه ها هم بدهند تا این رقابت نابرابر قدری کمتر شود.
  اصلا چرا موسسه اندیشه روشن متولی این کار نمی شود ؟ الحمدالله هم توان مدیریتی دارد و هم افراد شاخص و خوش فکر توانمند مالی حامی اش هستند. شروع کند از همین حالا برای کنکوری های سال آینده برنامه ریزی لازم کنکور داشته باشد .
  و یا حداقل برای انتخاب رشته این بچه ها یک برنامه ریزی درستی بکند و با حضور دانشجویان و دانش آموختگان نخبه ندوشن در رشته های مختلف در روزهای انتخاب رشته در دفتر موسسه برگزار شود.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • امین wrote on ۲۷ تیر, ۱۳۹۵, ۲۰:۱۹

  اقای م.ص شما نمیتوانید با اطمینان اعلام کنید که قطعا این نظر بقیه فرهنگیان نیست چون نه شما فرهنگی هستی و ارتباطی با فرهنگیان ندوشن دارید. و اینکه فکر نمیکنید هیچکس نمیاد از خودش تعریف و تمجید بکند؟؟؟ به هرحال سعی کنید در اظهار نظراتتون همه چیز را با اطمینان بیان نکنید. باتشکر

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • بی طرف wrote on ۲۹ تیر, ۱۳۹۵, ۷:۲۸

  سلام چندین بار نظرات م.ص.ندوشن، فرهنگیان ندوشن، سید و سایرین را خواندم و البته چند نکته ۱-کمک به مجموعه آموزش و پرورش جهت پیشرفت و رشد همه جانبه دانش آموزان وظیفه همه همشهریان است بالاخص نخبگان
  ۲-چون چند کامنت در جواب م.ص.ندوشن است به نظرم در قسمت اول حرف غیر منطقی نزده و صد البته جواب منطقی تر در قسمت دوم ۳-بدون شک خروجی آموزش و پرورش و قضاوت درباره عملکرد این دستگاه در شهرستانها به قبولی دانش آموزان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی روزانه و دولتی بر میگردد، در طول این چند سال چند نفر از دبیرستانهای ندوشن قبول شدند؟۴-در اینکه مسئول نمایندگی بسیار زحمت می کشند و دلسوزند شکی نیست و من هم به سهم خود از ایشان تشکر میکنم ولی نتایج مسابقات و قبولی دانشگاه در شان ندوشن نیست؟ البته آموزش و پرورش هم برای خودش دلایلی دارد۵-به احترام نظر سید و برای ورود موسسه اندیشه روشن ندوشن اگه لازم باشه،نمایندگی و ازاده عزیز خودشان پیگیری میکنند. ۵-همگان باید یاد بگیریم مطلب را به نام خودمان بنویسیم و عواقب آنرا بپذیریم،اینک بنام فرهنگیان ندوشن، سید، امین، بی طرف و … کامنت بگذاریم خیلی جالب به نظر نمیرسد ۶-هر کس نظر خودش را مینویسد و نظر همه محترم، نباید به خاطر اظهار نظر دیگران ناراحت شویم، اگه درسته و قابل پیگیری انجام شود و اگه صحیح نمی باشد قابل دفاع، همیشه افکار عمومی و مردم بهترین قاضی و عملکرد هر فرد و مجموعه ای بهترین دفاع برای منتقدین

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • کمال wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۱:۵۵

  با عرض سلام و خسته نباشید به دست اندرکاران سایت و فرهنگیان عزیز ندوشن به خاطر زحماتی که برای چشمان بینا و دل های بی غرض پوشیده نیست.
  کنکور۹۵ هم برگزار شد و برای این دانش آموزان عزیزمان آرزوی موفقیت و سربلندی در تمام مراحل زندگی داریم.
  امّا چند نکته:
  همین که آموزش و پرورش ندوشن توانسته کلاس های کمتر از حدنصاب را سرپا نگهدارد و تحصیل این دانش آموزان را در وطن خودشون امکان پذیر کند، کاری بزرگ و قابل تقدیر است.
  به نظر بنده متأسفانه انگیزه تحصیلی در بین دانش آموزان و در کل جامعه نسبت به گذشته خیلی کمرنگ شده و وجود تحصیل کرده های بیکار باعث ایجاد این نگرش می باشد، البته درخصوص مقایسه قبولی کنکور در گذشته و حال، افتخارات ما در کنکورهای گذشته می توانند صاحب نظر باشند و شرایط گذشته و حال را با هم مقایسه و منصفانه نقد کنند، نه هر کس دیگری(قابل توجه آقا یا خانم م.ص.ندوشن)
  ان شاءالله که همه خیرخواه و دلسوز وطنمان هستیم و همه عزیزان از جمله مؤسسه اندیشه روشن و اشخاص دیگری که توان حمایت و کمک به امر آموزش و پرورش دارند از هر اقدامی فروگذار نخواهند کرد.
  «ایام عزّت مستدام»

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • razi wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۱۳:۰۶

  با سلام و عرض ادب و تشکر از عزیزان دلسوز ندوشن که باعث دلگرمی و تشویق فرهنگیان ندوشن هستند چه آنان که با اسامی مستعار نظر داده اند و بخصوص جناب آقای عربی که خوشبختانه در موارد گوناگون که در جهت رشد و توسعه ندوشن بوده است نظراتی داده اند همیشه مثبت اندیش و نیمه پر لیوان را دیده و واقع بینانه نظر داده اند. دست شما درد نکند که باعث دلگرمی عزیزانی که برای ندوشن قدمی برداشته و با کمبود امکانات ندوشن ساخته و وطن را ترک نکرده و خدمت به همشهریان را افتخار خود دانسته اند هستید.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • زارع wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۴۵

  سلام بر همه همشهریان وصاحبنظران

  متاسفانه آموزش وپرورش ندوشن بیشتر کارهای نمایشی می کند تا ریشه ای .
  اینجا جا دارد از آقای دکتر قوه عزیز وآقای محمدرضا نقیبی تشکر کرد که ۳۰سال پیش با اون امکانات کم وراه ۱۲۰کیلومتری ندوشن ،یزد بهترین معلم ها را به ندوشن می آورند وبا اون ظرفیت کم کنکور سالی بود که ندوشن ۴قبولی فقط پزشکی داشت حالا با وان ظرفیت بالا تو۱۰ساله گذشته ۱۰تا پزشکی قبولی داشتیم یا نه دوما آمار قبولی ندوشن جند سال پیش در همین سایت دنبال می کردم به نامی برخورد کردم که اصلا برایم آشنا نبود پیگیری کردم وبه این نتیجه رسیدم که دانشجو از قم آوردند وبه عنوان قبولی ندوشن جا معرفی کرده اند ، اینهم بین الملل (اینهم شاهکار آموزش وپرورش ندوشن) سوما آقای م ص ندوشن از نزدیک می شناسم وافتخار آشنایی با ایشان دارم هم منطقی صحبت کردند وهم کاملا صحیح عنوان نمودند نمی دانم چرا به مذاق بعضی ها خوش نیامده همین که جرات داشته خودش معرفی کنه واز جانب خودشان اظهار نظر نمایند بسیار با ارزش تر از اون دوستانی است که خود را مستعار معرفی می کنند ودر آخر فکر نکنم هیچ کس بصورت افتخاری به اندازه برادارن صادقیان برای ندوشن خدمت کرده باشد بی مزد ومنت
  خدانگهدار

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • razi wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۰

  درمورد کامنت فرهنگیان ندوشن هم با م.ص موافقم.شایداین نظر همه فرهنگیان نباشدالبته فرهنگیان کاری به فضای مجازی ندارندکه اینجا نظربدندواگه صاحب نظربودندشاید درقسمت اردوی بنستان فرهنگیان که هرسال هفته معلم برگزارمیشه نظر می دادند.شاید این همکار نام کاربری رااشتباه تایپ کردندمثلا می خواستندبگویند یکی از فرهنگیان.البته خودکامنت نمایانگرنظر یه نفرهست.وصدالبته که هرمسئولی درزمینه کاری خود موافق ومخالفی دارد.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • razi wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۰

  جناب آقای م.ص
  باسلام لازم می دانم چندنکته را به عرض شما برسانم:
  ۱٫آیاشمااطلاعی از آمارمدارس ندوشن دارید؟که فقط با دیدگاه انتقادی ابراز نظر می فرمایید.
  بنده ۲۱سال است. که مدیر دبیرستان رازی ندوشن هستم،سال ۷۴که مدرسه رو تحویل گرفتم. در۴پایه نظام قدیم دررشته علوم انسانی با وضعیتی که تمام خانواده ها مقید به ادامه تحصیل دختران نبودند،ویک نفر ازروستاهای اطراف درمیان آنان نبود۸۳نفر دانش آموز داشتم.وامروز باوجودرشداجتماعی خانواده ها که همه پیگیر ادامه تحصیل فرزندانشان هستند ۴۰نفردانش آموزدارم که ۲۰درصدآنان هنوز از روستاهای اطراف هستند.قابل توجه شما اینکه بزرگترین اقدام آموزش وپرورش حفظ وضعیت موجود ونگه داشتن کلاسها باآمار زیر ۱۰نفر که درصورت تعطیلی کلاس ها تبعات مهاجرت همین ۴تا خانواده ای که به کمی امکانات ندوشن راضی بوده ونمی خواهند به هرقیمتی ترک وطن کنند.را به دنبال خواهد داشت.
  درزمینه مالی مدارس به علت آمار کم براکلاس تستی که درتابستان برگزارمی کنند دغدغه دارندکه اگر هزینه کلاس تست رابگیرند یه عده استقبال نمی کنند واگرهزینه ای نگیرندکه همه استقبال کنند،استقبال دانش آموزان جدی مثل زمانی که هزینه کرده اندنیست.واین از تبعات آمارکم هست.۱۰نفردانش آموز تعدادی اهمیت ندهند.
  ۲٫دبیرستان های ندوشن اززمانی که دردهه ۶۰تاسیس شده است. همیشه به شکل عادی – دولتی بوده است.وشما که قایل به این هستیدکه قبولی دانشگاه ها وجودندارد.آیادرسال های اخیر این اتفاق افتاده است.برای شما شفاف سازی کنم که دبیرستان شهید صدوقی که ادعای فارغ التحصیلان باقبولی پزشکی آن دارید. فقط ۳-۲نفر از پزشکان آن درسال تحصیلی که برای اولین بار کنکور شرکت میکردند،بارتبه عالی قبولی درخشان رادرتقویم شهید صدوقی رقم زده اند.وبقیه پشت کنکور تلاش کرده اندکه شاید تا۷سال به تلاش خود ادامه دادندتا به نتیجه دلخواه رسیده اند.پس نتیجه اینکه هرکس به جایی رسیده است،نون تلاش خود می خوردوفکر نکنم حتی تلاش من مدیر به اندازه تلاش خود دانش آموزباشد.۲ دلیل دارم ۱-اگر ما مدیران ودبیران در سرنوشت دانش آموزان صددرصد تاثیر داشتیم .الآن تمام فرزندان ما فرهنگیان درصدر بهترین رشته های دانشگاهی بودندچراکه طبعا ما نسبت به فرزندانمان مطمئنا دغدغه بیشتر ازدانش آموزانمان داشتیم.پس فقط تلاش واستقامت ما را به هدف می رساند.تحصیلات فرزندان ما فرهنگیان دلیل براین نظراست.البته الآن موسسه اندیشه روشن کمک مالی به مدارس کرده است که جای تشکردارد.
  ۳-رسالت آموزش وپرورش همچنان که از نام آن مشخص است، تهذیب وتربیت نسل آینده وآماده سازی ظرف وجودی آن نسل برای اندوختن علم ودانش است، تاجایی است که برتامین زندگی خود درابعاد اعتقادی،اخلاقی ،سیاسی،تربیتی،علمی –آموزشی،زیست –محیطی موفق باشد.ودراهداف آموزش متوسطه هدفی به نام کنکور وفرستادن دانش آموزان به دانشگاه نیامده است. اگرچه متاسفانه دغدغه تمام مدارس متوسطه وحتی خود آموزش وپرورش مسئله کنکور وقبولی دردانشگاهها ست. اصلا فلسفه وجودی مدارس خاص وغیرانتفاعی همین رقابت درکنکوربوده وهست.به نظربنده آموزش وپرورش رسالت اصلی خود را رهاکرده است. چراکه تربیت دانش آموز مومن وصالح برای جامعه که وظیفه اصلی آموزش وپرورش هست، خوداتوماتیک وار زمینه تحصیلات عالی را برای فرزندانی که مومن ومتعهدهستندفراهم خواهدکرد. چراکه تربیت مهمترازتعلیم است.
  ۴-ازآنجاکه هرسری یه فکری دارد،دادن راهکار ودست مددبه سوی مدارس ازروی وطن دوستی درازکردن خیلی خوبه وکاری است زیبا.ولی کو؟کجا ؟در۲۱سال دوره خدمتم به جز ۲نفر کسی رو ندیدم.یکی ازعزیزانی که الآن درتهران مشغول به کارند. که۶-۵سال پیش درتابستان به مدرسه آمدندومشکلات رو پرسیدندوقرارشدباما درتماس وکتابهای تست برامدرسه تامین کنندو….که ازاون روز تا الآن خبری ازشان نیست.ویکی هم ازآقایون پزشک بعداز قبولی فرزندشان دردانشگاه،کتابهای وجزوات ایشون را که دگه براشون کاربردی نداشت به مدرسه اهداکردند،به هرحال دست این ۲عزیزهم دردنکنه که حداقل یادی کردند.ومثبت اندیش بودندنه مثل بعضی که خارج ازگود فقط منتقدند.
  ۵-الحمدلله که امروز تمام دبیران همگی با سابقه بیش از ۱۵-۱۰سال مشغول انجام وظیفه هستندومدارس دارای مشاوروفارغ ازآن آموزش وپرورش هم درطول سال تحصیلی بهترین مشاوران برای ارائه برنامه مطالعاتی به مدارس اعزام می کند.اگر دانش آموزان انگیزه ندارند.کوتاهی ازمدارس وآموزش وپرورش نیست.چراکه ما دراین دوران شاهدیم که با همان امکاناتی که مثلا دکتر سلمانی بابهترین رتبه پزشکی شیراز را درکارنامه خود ثبت می کردند،بودندافرادی که کنکور که چه عرض کنم.ومدرک دیپلم روهم با چندتا تجدیدی به دست می آوردند.ولی امروز به مراتب امکانات مدارس بیشترولی متاسفانه انگیزه….
  ۶- آقای م. ص باشناختی که بنده ازشمادارم شما رشته مشاوره را نخوانده ایدکه تخصصی درزمینه مشاوره تحصیلی داشته باشیدوباوجودی که ۷سال مدارس نمونه راهنمایی ودبیرستان را دریزد گذراندیدفکرنمی کنم قبول شدن دررشته بورسیه موفقیت شاخصی باشدکه به عنوان یک فرد موفق صاحب نظر باشید.پس لطفا این کار رابه اهلش بسپارید.ارزیابی کمی وکیفی آموزش وپرورش را باید فرهنگیان ودانش آموزان واولیاءآنان انجام دهند.
  ۷٫ درآخراینکه آیا دوسال است آموزش وپرورش قبولی درکنکورندارد(که دارد)که دغدغه شما کنکورندوشن شده است.دردرخشش دانش آموزان درکنکور ۲سال اخیرودرقسمت آموزگاران همین سایت فقط نگاه انتقادی دارید.نمی توان باور کردکه شما دغدغه قبولی دردانشگاه فرزندانمان دارید،چراکه ازدومین کامنت شماهمین صفحه قسمت ب دلیلی دیگررانمایان می کند.وهمان که درشماره ۳گفتم اگرمدارس دربحث اصلاح وتربیت دانش آموزان بهترعمل می کردنداین جملات ازافکار یک متخصص حقوق وقضا تراوش نمیشد.البته بنده از مسئول آموزش وپرورش تقاضا دارم خود جواب شبهه شما رابدهد.
  ۸-خطاب به تمام همشهریان عزیزاینجا فرصتی شدکه واقعا اگه کسی دغدغه عزیزانمان راداردبه آموزش وپرورش ومدارس سری بزندواگر گره ای را می بیندباز کند،الآن دانش آموزان سوم تجربی رازی درخواست کلاس تست ریاضی،فیزیک،زیست دارنداگه کسی دراین زمینه تخصصی داردزکات علمش را اداکندیاآشنایی دارید به مدارس معرفی کنید.دراینجا جادارداز همکاران عزیزجناب آقایان علیرضاجعفری دبیرشیمی وآقای سیدجلال موسوی دبیرزیست که بدون هیچ چشمداشتی پادررکاب بوده وبامدارس درزمینه کلاس تست همکاری داشتند.تشکرکنم اجرکم عندالله.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • مسعود از اصفهان wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۱۹:۵۹

  مدیر استدعا دارم که همین گونه نظرات را تأیید کنند اگرچه در مواردی به شخصیت ها پرداخته شده اما اشکالی نداره همان طور که یکی از افراد گفته اند این نغد و پاسخ ها به شفافیت و پیشرفت میرسد
  تاکنون چندچیز متوجه شدیم
  ۱ تخلفی در یکی مدارس رخ داده که فردی در ندوشن ثبت نام کرده اما در حوزه دیگر امتحان داده
  ۲ این همه در این سایت و.. به نتایج کنکور اهمیت میدهند، در حالی که دیدگاه و تفکر مدیران مدارس ندوشن مسایل تعهد و تربیت هست و
  ” چراکه تربیت دانش آموز مومن وصالح …. چراکه تربیت مهمترازتعلیم است.”
  ۳ دیدن نیمه خالی لیوان و نقد آموزش و پرورش ندوشن گناهی نابخشودنی است…

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • یاسر wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۰

  قصد آن دارم بی طرفانه چند سوالی کنم لطفا آقای مدیر، سرکار خانم رازی و افراد با اطلاع جوابم دهید
  ۱٫کجا آقای م.ص گفتند مشاور هستند و اگر کسی فرهنگی نباشه، دانش آموز هم نباشه و حتی اولیاء هم نباشه نمی تواند مشاور باشد
  ۲٫آیا قبولی بدون هیچ سهمیه و کمکی انهم در دانشگاه روزانه آنهم دکترا موفقیت شاخصی نیست؟
  ۳٫ فرهنگیانی در ندوشن تدریس می کنند ولی فرزندانشان در یزد تحصیل می کنند و والدین در ندوشن ساکن هستند این یعنی چه؟؟ لازم به یادآوری است نه در مدارس تیز هوشان نه در مدارس نمونه که افتخاری باشد.!
  ۴٫ با این دیدگاه مدیران آینده دانش آموزان مدارس ندوشن چه خواهد شد؟
  ۵٫آیا مشکل قبولی ندوشن فقط با پول حل می شود که همیشه نقاظ صعف را با بی پولی لا پوشانی کنیم؟
  ۶٫اهالی روستای ابیانه برای پیشرفت ابیانه دست محبت به سوی تمامی صاحبنظران دراز کردند ابیانه شد ابیانه امروز. به نظرتان کار درستی کردند یاباید به منتقدانش توهین می کردند که نباید در کار نقض دار دخالت کرد؟
  ۷٫آیا اینجانب و سایر ندوشنی ها و در کل تمامی صاحبنظران که این سایت را مطالعه می کنند و واقعا هم سایت عالی و پر باری هست حق نقد و بررسی دارند یا مورد هتک حرمت و بی مهری قرار می گیرند؟
  مدیر محترم خواهشا نظرم را انعکاس دهید وحتما جوابش هم همچنین

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • امین wrote on ۱ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۵:۲۸

  جناب یاسر فکر نمکنم هتک حرمتی صورت گرفته باشد.کسانیکه در ندوشن دوره متوسطه خود را گذرانده اند خوب این صحبتها را درک میکنند.وقتی دانش اموزی فقط برای این به مدرسه میرود که یه مدرکی بگیره و برود اموزش و پرورش نمیتواند به زور شخص را مجبور به درس خواندن بکند.یکی اینکه تعداد دانش اموزان مثل سابق نیست و روز بروز داره از تعدادشان کم میشود و دوم اینکه بین این چند نفر اگر یکی دونفرهم بخواهند به موفقیت برسند پاسوز افراد بی توجه به تحصیل میشوند که کارهایی از قبیل تعطیل کردن کلاس وبقول خودمان پیچاندن کلاس و درس میشوند.اگرهم افرادی فرزندانشان را به خارج از ندوشن فرستادن پیشرفت فرزندشان برایشان مهم بوده و شرایطی راکه گفتم از نزدیک دیده بودن. وگرنه سالی هم داشتیم که از ٩نفر دانش اموزان دوره پیش دانشگاهی صددرصد قبولی داشته اند یعنی هر ٩نفر هرچند یکی دوتا پیام نور بودند ولی قبول شدند.اطلاعات دقیق این حرف رو میتوانید از امار دبیرستان شهید صدوقی بگیرید.پس دلیل اصلی کم شدن قبولی در ندوشن بی توجهی خانواده ها به قبولی فرزندانشان هست که دست اموزش و پرورش را کوتاه میکند

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • علی wrote on ۸ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۵:۲۵

  از صبحت های آقای امین اینطور متوجه شده ام که اگر کسی آینده فرزندانش برایش مهم است باید خارج از ندوشن درس بخواند
  چرا؟
  اگر مدیر نتواند جلو تعطیلی کلاس توسط ۴تا دانش آموز بگیرد، که چطور مدیر است

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • موسوی wrote on ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۰

  آیا فقط به صرف خواندن رشته مشاوره می توان مشاوره داد اگر این چنین است جنابعالی و چند درصد مدیران ما رشته مدیریت خوانده اید و خوانده اند ؟
  لطفا جواب دهید.
  آیا افتخاری بالاتر از این هست که در استان یزد همه مردم بر این باور هستند و درست هم هست که ندوشنی ها چقدر دکتر و دکترا دارند.
  آیا این افتخاری برای من و یا برای شما هست. مگر غیر از این هست که افتخاری برای ندوشن و ندوشنی ها می باشد پس چرا اینقدر از این جمله قبولی پزشکی ناراحت شدید و جبهه گیری کردید.
  لطفا اگر می توانید کمک کنید و به افتخارات ندوشن بیافزاید که آبروی همه ماست.
  در پایان آرزوی موفقیت برای تمام پزشکان و اساتید و دکترای معزز ندوشنی و ندوشنی تبار را دارم و امیدوارم خداوند به همگی آنها سلامتی و طول عمر عطا فرماید تا بتوانند همچنان با ارائه خدماتشان موجب افتخار ما همشهریان باشند.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • م.ص."ندوشن" wrote on ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵, ۳:۰۳

  سپاس فراوان از تمامی عزیزانی که نظر دادند و وقت گذاشتند؛ برای بنده دست آورد بزرگی است که نظراتی با این تطویل در سایت میبینم (مقایسه کنید با هزار نظر اول سایت) که خود نشان از دغدغه مندی دوستان دارد از تک تک ایشان تشکر میکنم، انشاالله در راه حق محفوظ باشید.
  باز هم تشکر میکنم از مدیر سایت که همچنان که عزیزی دیگر نیز فرموده، اجازه دادند نظرات بی کم و کاست در سایت منتشر شود.
  خوشبختانه! به تعداد کافی مباحث حاشیه ای در نظرات مطرح شد و البته که بنده هیچ علاقه و عقیده ای ندارم که بدانها بپردازم و دوست می دارم نظراتم را با ملاطفت عرض کنم، انشاالله که مفید باشد.
  پیرامون نظرات ارزشمند دوستان نکاتی لازم است عرض شود و پیشاپیش از اینکه وقت میگذارید و این موارد را مطالعه میفرمایید نهایت سپاس را دارم. تلاش میشود مهم ترین آنها مطرح شود اگرچه همچنان گمان میکنم چنان که سایرین نیز فرمودند پیشنهاد ابتدایی که موجب تطویل این نظرات شد کاملا صحیح بوده است با این وجود بسی خرسندم که  این مباحث و نکات مطرح شد. الحمدالله.

  الف
  تشکر مجدد از سرور ارجمند جناب قاسم عربی ندوشن که تنها ایشان دعوت بنده را پذیرفتند و به عنوان یک فعال فرهنگی و اجتماعی ندوشن، در اینجا نظر دادند.
  البته که ما نیز بازدهی کلی بیست ساله و نسبت به سایر مکانها را مثبت میدانیم اما آنچه مهم است رشد منفی با شیبی قریب به قائم در این سالهاست.

  ب
  “سید” عزیز ممنون که چنین عالمانه پاسخ دادین، نسبت به قسمت دوم نظرتان که فعلا باید عرض کنم، بی تفاوت نبوده و پیشنهادهای آن مدتی مدید هست که داده شده است.
  و اما پیرامون قسمت اول: 
  شماره ۳ از پی نوشت های پست قبولی های سال ۹۳ را مطالعه بفرمایید. در سال ۹۱ در سایتی دیگر همین نکات بیان شد و طی دو سال گذشته در سایت مرکز جغرافیایی ایران در حال بیان آن هستیم و البته  دو سالی است در کانون فرهنگی آموزش(قلم چی) آن را دنبال میکنیم. اساسا  فکر میکنم وجود و معرفی قبولی ها در همین راستا بوده است.
  بازهم متشکرم.بسیار نظرتان مفید و هوشمندانه بود. از این نظرات در این زمینه بیشتر مرحمت فرمایید.

  ج
  چنان که عرض شد منتظر شنیدن آمار موفقیت عزیزانمان هستیم و از مطالب بیان شده قطعا استقبال میکنیم.

  د
  اینکه برخی مسایل مسلم وبدیهی است در آن تردیدی نیست و بنده فکر میکردم ما از آن مرحله گذشته ایم و لازم است به مسایل جزیی بپردازیم با این وجود باز هم طی بندهای آتی اشاره میکنم.
  ۱ تردیدی نیست که خود فرد باید بخواهد و تلاش های فردی قسمت قابل توجهی از موفقیت است این از بدیهیات هست و بی شک مسأله مسؤلیت و موفقیت از همین اختیار و سیر در انفس سرچشمه میگیرد
  ۲ به این مسأله قطع داریم که لازم است مدرسه کارهای فرهنگی و ریشه ای و اعتقادی انجام دهد و توصیه به تشکیل معاونت پرورشی در آموزش و پرورش به همین جهت است. اما
  (بنده جهت تبیین این دو مورد اولا از نظرات عزیزان ذیل پست آموزگاران ۲۲ محمدرضا نقیبی ندوشن بهره میگیرم چرا که این عزیزان مجاز به ارزیابی کمی و کیفی شناخته شده اند و دوما علاوه بر سایر مدوّنات، بیانات رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ۹۵ در جمع معلمان و فرهنگیان  را به عنوان نقشه راه منطبق با زمان و کاملا جدید به فراخور بحث نقل خواهم نمود )
  اما
  اینکه تلاش در راستای کارهای علمی را انکار کنیم و عملا قبولی کنکور را به عنوان سنگ محک ارزیابی مدارس زیر سؤال ببریم نکته ای بس شگفت است یعنی تمامی مدارس و پیش دانشگاهی های کشور دارند مسیر را اشتباه میروند؟؟
  اگر “م د ر س ه”  در راه علم تأثیری ندارد و کارش تربیتی است لابد باید مدرسه خانه اول ما باشد و آموزش از آموزش و پرورش حذف گردد.
  “…قدرت فقط به سلاح نیست؛ مهم‌ترین ابزار قدرت و مهم‌ترین عنصر قدرت‌ساز، علم و شخصیّت ملّی است…”(همان بیانات)
  یک بار دگر عرض کنم قطعا ایمان و اخلاق از درجه ای والا برخوردارند اما کنکور راهی است برای ورود به دانشگاه های خوب و بی شک تحصیل در دانشگاه های دولتی با پیام نور تفاوت دارد و استاد خوب بخشقابل توجهی از انتقال قدرت علمی است. لذا لامحاله لازم است به تست روی آورد و در فضایی ناخواسته قرار گرفت.
  اشاره شد”فرد” باید بخواهد اما اینکه مدرسه تأثیری ندارد عجیب است
  اگر مدرسه اثر نداره خب در راه غیر علم هم اثر ندارد در جهت این موضوع و اهمیت معلم ومدرسه در موفقیت همان دانش آموزان مورد اشاره برخی نظرات آموزگاران ۲۲ را نقل میکنم و سپس این نظرات را جمع بندی می نمایم:
  سعید: هر چه قدر که کلاسهای امادگی,سهمیه مناطق.مدارس غیرانتفاعی هم باشد هیچکدام جای معلم خوب را نمیگیرد. سلامتی همه معلمین خوب…

  آزاد:… البته متاسفانه ضعف کمی و کیفی آموزش و پرورش و عدم تعهد و دلسوزی برخی از دبیران محترم دبیرستان بر خلاف سابق نیز بی تاثیر نیست.

  سلمانی:… یادش بخیر در کنکور سال ۶۹ رتبه یازده هم کسب شد که این رتبه ها نبود مگر در گروه پیگیری ، ایجاد علاقه و دلسوزی امثال آقای نقیبی…
  این بزرگواران چون خود سختی های تحصیلی را درک کرده بودند با تمام وجود برای تحصیل دانش آموزان مایه میگذاشتند ، انگیزه چیزی است که یک مدیر یا معلم دلسوز میتواند همین الان هم ایجاد کند ، مهم خواستن است…

  محمد: .…  ۴- درس و دانشگاه بعنوان یک ارزش بسیار عالی توسط فرهنگیان در بین مردم و خانواده ها ترویج و به باور عمومی بدل شده بوده است ولی اکنون بسیار کم رنگ شده است.

  از پزشکان ندوشن(مهدعلم وعمل):
   متاسفانه در حال حاضر ما … همه چیز را در پول و امکانات می بینیم…
  به نظر حقیر اگر مشاوره صحیح از اهل فن و خبره بگیریم حتی ساکنین یزد هم باید جهت افزایش شانس قبولی فرزندان خود را به ندوشن بیاورند. 

  چندنکته:
  -واضح است نقش مدرسه در قبولی کنکور قابل انکار نیست و از قضا این مشاور و مدیر خوب هستند که باید دانش آموز را از کنج مرداخانه و پشت دارقالی سر درس معلم بنشینند و وی را برای بهترین رتبه تشویق کنند اگر مشاور نتواند ایجاد انگیزه کند خب اساسا وجود وی به کدام دلیل است؟
  اینکه فرد انگیزه داشته باشد که خب ظرف وجودی اش آماده است دیگر نیاز به کسی ندارد.
  – لازم است مدارس را تقویت کنیم و با موفقیت هامون و نوع تفکر و بینشمون موجبات این شویم که بیشتر دانش آموز جذب مدرسه شود و نه حالت برعکس! که سپس مجبور شویم مدام از این بگوییم که کلاس تشکیل شده است.
  “…سطح مدارس دولتی را بالا ببریم تا رغبت خانواده‌ها به این مدارس بیشتر بشود…”(همان بیانات)

  ه
  تحمّل مخالف؛ بله، تا یک کسی یک مختصر تنه‌ای زد به ما، ما برگردیم با مشت به سینه‌اش بکوبیم؛ این عدم تحمّل است. اسلام این را از ما نمیخواهد…(همان بیانات)

  و
  تا کمتر از ۲۴ ساعت دیگر ابتدا نتایج رتبه برترها و سپس نتایج تمامی عزیزان می آید امیدوارم سالهای دیگر در میان رتبه برترها هم نام ندوشن باشد به هر روی انشاالله امسال اقلا دو رتبه عالی با پسوند ندوشن خواهیم داشت و هم چنین آرزومندم از مدرسه شهید صدوقی هم یک قبولی پزشکی(شرایط خاص یا شهرستان) و یا دانشگاه های علوم پزشکی تهران داشته باشیم. انشاالله.
  به امید موفقیت و پیروزی تمامی آینده سازان
  با احترام و ارادت 
  و سپاس از اینکه تأمل و تحمل فرمودید.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • جعفری ندوشن wrote on ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۲:۲۵

  سلام
  مأموریت آموزش و پرورش از کلاس اول ابتدایی شروع میشه و تا پیش دانشگاهی ادامه داره و وظیفه اش تعلیم و تربیته بعد از پیش دانشگاهی دیگه در حیطه وظایف آموزش و پرورش نیست ولی در بحث کنکور و قبولی در دانشگاه آموزش و پرورش تنها نقش فوق برنامه داره جزء وظایفش نیست! مشاوره و سایر زمینه ها رو فراهم می کنه تا علاقمندان به دانشگاه راحت بتونند ادامه تحصیل بدن! و تمام اینها همه بستگی به انگیزه دانش آموز برای ادامه تحصیل داره! دانش آموزی که انگیزه قوی داشته باشه برای قبولی در دانشگاه مطمئن باشید با همت خودش و تلاش خودش به نتیجه میرسه ولی دانش آموز اگه انگیزه اش کم باشه بهترین برنامه ها و مشاوره ها هم نمی تونه ضامن قبولی این دانش آموز بشه! و این بی انگیزگی یکی از مشکلاتیه که در مدارس ندوشن با این جمعیت کم داره موج میزنه بهترین سرمربی هم برای تیم انتخاب بشه ولی بازیکن انگیزه برد نداشته باشه هیچ نتیجه ای حاصل نمیشه! متأسفانه این معضلی که عرض می کنم فقط مربوط به ندوشن ما نیست در کل کشور همینطوره شهرها و روستاهایی که جمعیت دانش آموزانش کم باشند کمتر مورد حمایت مسئولین بالاتر قرار میگیرند و امکانات کمتری در اختیار اونها قرار میگیره که ندوشن هم از فقر همین حمایت و همین امکانات داره رنج می بره ولی با اینحال مسئولین آموزش و پرورش و معلمان کم نذاشتن و نمیذارن سالهای گذشته جمعیت مدارس ندوشن زیاد بود به همین خاطر حمایت و در نتیجه نتیجه گرایی هم بیشتر بود

  لطفا اول در گود این مشکلات و امکانات کم قرار بگیرید و میزان بازدهیش رو از نزدیک لمس کنید بعد بروید خارج از گود بنشینید و انتقاد کنید!!

  هرچند هیچ کاری بی نقص نیست و خود مسئولین آموزش و پرورش هم قبول دارند و باید این نقصها رو به حداقل رسوند!

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • س.م wrote on ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۴

  درود
  آقای جعفری عزیز
  ما به آمار نگاه می کنیم و درصد% قبولی ها را به دانش آموزان می سنجیم مجددا با همین داده ها به سالهای قبلی نگاه می کنیم
  لذا منطقی به قبولی ها نگاه می کنیم و تعداد کم دانش آموز را بر عدم موفقیت گره نمی زنیم . قبول کنیم که قبولی منطقه ما نسبت به قبل تحلیل رفته
  مگر تو سالهای گذشته ما رتبه ۱ تا ۱۰۰ تو کنکور (در کل کشور) نداشتیم که همه مدعی شدیم که در کل کشور قبولی ها کم شده پس این رتبه های برتر کنکور از کجا هست
  در آخر نظر من این است ما نسبت به سالهای قبل قبولی در رتبه های خوب کمتر داریم و شهرهای دیگر جای ما را گرفته اند ، این یک واقیعت است شاید تلخ

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • ندوشنی wrote on ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵, ۲۰:۵۲

  درود بر همه همشریان و سروران گرامی
  با کمی دقت در کامنت های بالا متوجه می شویم که مشکل اصلی در عدم قبولی سالهای گذشته در ندوشن، کمی دانش آموز بوده لذا از مدیریت محترم سایت خواهشمند است متنی یا نظر سنجی برای جلوگیری از کمتر شدن دانش آموز تهیه و ارایه نماید تا شاید بتوانیم پیشگیری نمائیم

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • جعفری ندوشن wrote on ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵, ۹:۳۳

  سلام و عرض ادب
  مثل اینکه درست مطالب رو نخوندین و یا متوجه نشدین و یا اینکه درست مطلب رسونده نشده!!
  بی انگیزگی کسانی که در ندوشن مشغول تحصیل هستن عامل اصلیه نه جمعیت کم! عرض شد جمعیت کم باعث شده تا مسئولین بالاتر کمتر حمایت کنند یا امکاناتی مثل سابق ندهند! وقتی انگیزه نیست امکانات هم در حد قابل قبول نیست پس نتیجه مورد انتظار هم حاصل نمیشه!
  افرادی که انگیزه بالا دارند در ندوشن نمی مونند می روند شهرستان ها مشغول به تحصیل میشن همه چیز به تلاش و انگیزه دانش آموز بستگی داره حتی در این امکانات کم و انگیزه کم هم شاهد قبولی عده ای هستیم که نتیجه پیگیری دلسوزانه معلمان و مدیران آموزش و پرورشه!
  هر کاری رو نسبت به امکانات و جوانبش باید سنجید.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • موسوی wrote on ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۵۱

  درود بر همه همشهریان
  بهر حال رتبه کنکور ۹۵هم آمد وهمه نظرات را بر وزن آن بررسی می کنیم
  درست زمانی است که ببینیم کدام نظرات وزین تر وبه حقایق نزدیکتر است

  همه همشریان موفق باشید

 • اطلس wrote on ۲۶ مرداد, ۱۳۹۵, ۲۰:۱۲

  سلام …. علت اصلی بی مهری برخی مدیران است

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی