مکتبخانه داران (۱) : بمانعلی سلیمی ندوشن

مکتبخانه داران (1) : بمانعلی سلیمی ندوشن

بمانعلی سلیمی در سال ۱۳۰۳ در ندوشن به دنیا آمد و پس از گذراندن دوران آموزش قرآن در مکتبخانه راهی دبستان ناصرخسرو ندوشن شد که تازه تأسیس یافته بود ، وی با بزرگانی چون دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن همکلاس و همدرس بود و تا پایان دوره دبستان را در آن مدرسه نوبنیاد با موفقیت سپری کرد و سپس به تعلیم قرآن روی آورد . این مربی پیشکسوت قرآنی طی چندین دهه در منزل مسکونی خود واقع در محله بالا جنب مسجد ولی عصر با دقت و پشتکار فراوان به آموزش چندین نسل از کودکان و نوجوانان دیار خویش پرداخت و بواسطه سلامت نفس و خلق و خوی محجوبانه ای که داشت با نفوذ کلام و تأثیر بیان مؤثری در فراگیری آموزه های قرآنی به نوآموزان دست یافته بود. مرحوم بمانعلی سلیمی ندوشن علاوه بر مکتبخانه داری جزء قراء و پرسه خوانان مراسم ختم و پرسه نیز بود و آداب و رسوم این رسم دیرپا اسلامی را نیز به نیکی پاس می داشت. وی در سال ۱۳۷۸ از دنیا رفت و در حسینیه علیاء ندوشن به خاک سپرده شد و باقیات الصالحات بیش از نیم قرن معلمی کلام وحی را ره توشه آخرت خود کرد. خدایش رحمت کند که از خود فرزندان نیکی نیز بجا گذاشته است. محمود سلیمی از جهادگران سابق و رییس شورای شهر ندوشن فرزند ارشد آن مرحوم است و فرزندانش دیگرش نیز در حوزه های تعلیم و تربیت و خدمات اجتماعی فعالند .
bemanali


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2516 مطلب نوشته است .

۴ نظر on “مکتبخانه داران (۱) : بمانعلی سلیمی ندوشن”

 • جعفری ندوشن wrote on ۲ مهر, ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴

  خدا این استاد عزیز و مرحوم رو رحمت کند و بر مقامش بیفزاید. استاد بسیار خوبی برای من بود.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سید wrote on ۲ مهر, ۱۳۹۳, ۱۲:۴۷

  رحمه الله ومع الفاتحه.
  واقع این کار جدید سایت ندوشن مرکز جغرافیایی حرکتی کم نظیر و بسیار ستودنی است. معلوم است با تعقل و اندیشه آن را اداره می کنید. 
  دست مریزاد

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • دانشجو wrote on ۲ مهر, ۱۳۹۳, ۲۲:۰۳

  من نیز افتخار شاگردی ایشان را داشته ام، استاد خیلی خوبی بودند. خداوند ایشان را رحمت کند و با همنامشان حضرت امیرالمؤمنین (ع) محشور گرداند.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سلیمی پ wrote on ۸ مهر, ۱۳۹۳, ۱۵:۲۴

  سلام یاد آن عزیزان و آن دورانی به خیر باد که نه موبایلی بود و نه بانکی و نه وامی و نه تبلتی و نه… یادمه دوبار از دست مبارک یکی از مکتبداران کتک زار خوردم که خودم مقصر بودم واز ترس سوراخ مار و موش مکتب دار دیگر سعی میکردیم خوب گوش دهیم و همخوانی کنیم. برای شادی تمامی این مربیان بی ادعا فاتحه ای بخوانیم.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی