قول اختصاص ۱۵ درصد از سهم معادن به توسعه مناطق بخش ندوشن

قول اختصاص 15 درصد از سهم معادن به توسعه مناطق بخش ندوشن

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گفت در تلاشیم تا سهم معادن بخش ندوشن در توسعه منطقه بویژه تعریض جاده فولاد_ نیوک قرار گیرد.
به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز یزد ؛ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان در نشست با بخشدار ندوشن از اختصاص ۱۵ درصد از سهم معادن به توسعه مناطق خبر داد.
علمدار افزود: بر اساس قانون معادن کشور ۱۵ درصد حقوق دولتی وصولی از معادن باید برای ایجاد زیرساخت، رفاه و توسعه بخشی که معدن در آن واقع است، اختصاص یابد.
وی ادامه داد: در تلاشیم با مطالبه استانی از ایمیدرو و حمایت همه جانبه مسئولان، سهم معادن بخش ندوشن در توسعه منطقه بویژه تعریض جاده فولاد_ نیوک قرار گیرد.
بخشدار ندوشن نیز در این نشست گفت: حدود ۳۰ معدن در ندوشن به صورت فعال و نیمه فعال وجود دارد که علیرغم رونق و استخراج خوبی که در حال انجام است متأسفانه عوایدی برای بخش ندوشن نداشته است.
موسوی با اشاره به حمل و نقل مواد معدنی از جاده روستایی و کم عرض فولاد_نیوک افزود: این جاده مناسب حجم تردد بالای کامیون ها نیست و همواره خطرناک و حادثه خیز بوده و باید با حمایت و نقش آفرینی معادن بخش نسبت به احداث باند جدید محور اقدام کرد تا از خطرات و حوادث پیش رو کاسته شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2498 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2021 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی