فراخوان مشارکت و همکاری شهروندان ندوشنی برای کاشت نهال در هفته درختکاری

فراخوان مشارکت و همکاری شهروندان ندوشنی برای کاشت نهال در هفته درختکاری

حضرت امام جعفر صادق (ع) می فرمایند :
اِزرَعُوا و اغرِسُوا وَ اللّه ما عَمِلَ النّاسُ عَمَلاً اَجَلَّ وَ لا أطیبَ مِنهُ؛
“کشت کنید و درخت بنشانید؛ به خدا قسم آدمیان کاری برتر و پاک تر از این نکرده اند.”
به گزارش پایگاه فرهنگی-خبری فرهنگ ندوشن ؛ درخت مظهر زیبایی، حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می‌سازد. ۱۵ اسفندماه در تاریخ ما ایرانی‌ها به نام روز درختکاری ثبت شده است و در این روز همه تلاش می‌کنند با طبیعت آشتی کنند.
در این میان مؤسسه فرهنگی – اجتماعی اندیشه روشن ندوشن به منظور ارج نهادن فعالیتهای احیاء طبیعت و ترمیم خسارات محیط زیست جشن رویش را با شعار «هر ندوشنی یک نهال هدیه به فردای دیارمان» برگزار می‌کند و امیدواریم با کاشت نهالی هر چند کوچک سهم خود را در قبال طبیعت و محیط زیست ادا کنیم.
به همین منظور در نظر داریم طی برنامه ای چند ساله با حضور و همراهی مردم عزیزمان و همکاری شهرداری، بخشداری، منابع طبیعی، بسیج، شوراها و دهیاران روستاهای اطراف و …. در مسیر حاشیه ورودی های جاده ندوشن (مسیرهای ندوشن-علویه و ندوشن-صدرآباد و ندوشن-سورک،هفتهر) با دست‏هایمان نهال های کوچک را به خاک سرد اسفند بسپاریم و امیدوار باشیم آفتاب، گرمای خویش را هدیه راه طولانی اشان می‏کند و آب، با پاکی ‏اش بدرقه ی شکفتن‏ اشان می‏شود.
با عنایت به اینکه روز درختکاری بهانه ‌ای است برای این که ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را احیاء کنیم و یا حداقل آن را با دقت بیشتری نگه داری کنیم. امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، دیاری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم که یقیناً کاری پسندیده است.
همچنین از همشهریان نیکوکار و عزیزمان درخواست می گردد حداکثر تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۶ اگر تانکر آب جهت آبیاری درختان دارند یا به یاد اموات خود به مؤسسه مردم نهاد اندیشه روشن اهداء فرمایند و یا با هزینه مناسب به این مؤسسه بفروشند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2494 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2021 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی