شهردار ندوشن به عضویت سازمان شهرداران صلح درآمد

شهردار ندوشن به عضویت سازمان شهرداران صلح درآمد

“سیدهادی موسوی” شهردار ندوشن به عضویت سازمان بین المللی شهرداران صلح درآمد.
به گزارش ندوشن مرکز جغرافیای ایران، در حکمی که از سوی”کازومی ماتسوئی” رییس سازمان بین المللی شهرداران صلح جهان صادر شده، شهردار ندوشن به عضویت این سازمان برگزیده شده است که ترجمه فارسی این حکم به شرح ذیل می باشد :
“شهردار محترم
امیدوارم این نامه را در صحت و سلامت دریافت کنید
از تصمیم شما برای پیوستن به شهرداران صلح عمیقاً سپاسگزارم و مفتخرم که به شهرداری شما خوش آمد گویم. خواهشمند است به پیوست گواهی عضویت خود را دریافت کنید .
منتظر مشارکت شما در فعالیت های شهرداران صلح، از جمله کمپین چشم انداز ۲۰۲۰ هستیم . ما به کمک شما برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و عاری از سلاح های اتمی نیازمندیم . در واقع، بسیار ممنون می شویم اگر شما بتوانید از شهرداران دیگری در منطقه خود برای پیوستن به شهرداران صلح دعوت کنید .
همچنین امیدواریم که شما موقعیت هایی بیابید که دولت خود را به استفاده از هر آن چه که در توان دارد برای گسترش مخالفت با سلاح های اتمی ترغیب کنید .
ما در نقطه آغازین حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته ای هستیم . بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و آینده ای روشن تر تلاش کنیم .
در پایان بهترین آرزوها را برای سلامتی شما، رشد چشم گیر و موفقیت برای شهرداری شما دارم .
بسیار ارادتمند
کازومی ماتسوئی
شهردار هیروشیما
ریاست شهرداران صلح”
لازم به ذکر است سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال ۱۹۸۲ به ابتکار شهرداران “هیروشیما” و “ناکازاکی” ژاپن و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تأسیس شد و اکنون بیش از پنج هزار شهردار از بیش از ۱۵۳ کشور عضو این سازمان هستند .
هر چند سال یکبار شهرداران عضو سازمان بین المللی شهرداران صلح جهان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف این سازمان تأکید و برنامه هایی را در این ارتباط تنظیم کنند .
اهداف سازمان بین المللی شهرداران صلح جهانی، تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد .
دبیرخانه اصلی این سازمان بین المللی در شهر هیروشیما است و ریاست آن اکنون بر عهده کازومی ماتسوئی شهردار هیروشیما است .
علاوه بر این دبیرخانه اروپایی این سازمان در شهر ایپر (محل وقوع نخستین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی) در بلژیک مستقر است .
دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان بین المللی که از سال ۱۳۸۷ به همت شهردار تهران راه اندازی شده در محل موزه صلح تهران واقع است و اعضای آن جمعی از جانبازان شیمیایی هستند که به صورت داوطلبانه در این زمینه فعالیت می کنند .
شهرداران ایرانی عضو این سازمان تاکنون در چند اجلاس بین المللی حضور یافته و پیام صلح جویی و دوستی شهروندان ایرانی را به سایر شهرداران دنیا ابلاغ کرده اند .
با توجه به این که ایران قربانی وسیع ترین حملات شیمیایی پس از جنگ اول جهانی است و هنوز هم هزاران نفر از مردم کشورمان از عوارض جنگ تحمیلی بویژه سلاحهای شیمیایی رنج می برند و از سوی دیگر شعار اصولی کشورمان مبنی بر لزوم محو کامل زرادخانه های هسته ای در دنیاست، عضویت شهرداران ایرانی در این سازمان می تواند تأییدی بر این حقیقت باشد که ملت ایران خواهان صلح و همزیستی مسالمت آمیز با جهان و زندگی با آرامش، عزت و سرافرازی برای شهروندان هستند .
nodoushan (1)

nodoushan (2)


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2515 مطلب نوشته است .

۵ نظر on “شهردار ندوشن به عضویت سازمان شهرداران صلح درآمد”

 • یحیی wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۳, ۱۵:۱۵

  مرحبا آقای موسوی

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • همشهری wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۳, ۱۸:۰۰

  موفق باشند

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سید سینا طباطبایی ندوشن wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۳, ۱۹:۴۳

  موفق و پیروز و سر بلند باشید

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سید احمد طباطبایی(کرج) wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۳, ۲۳:۰۲

  تبریک میگم آقای موسوی

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • رحیمیان ندوشن wrote on ۲۹ آذر, ۱۳۹۳, ۱۱:۴۵

  به امید خدا پیروز و سربلند باشید .

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی