درخواست مشارکت مردمی برای کاشت نهال در هفته درختکاری

درخواست مشارکت مردمی برای کاشت نهال در هفته درختکاری


به گزارش پایگاه فرهنگی-خبری فرهنگ ندوشن ؛ درختکاری علاوه بر این که امروزه از ضروریات زندگی بشر است و باید تلاش وافری در این زمینه صورت گیرد، در دین اسلام هم به این امر بسیار سفارش شده به طوری که حضرت رسول اکرم (ص) در مورد درختکاری و اهمیت آن فرمودند: «کسی که درختی بکارد خداوند نیز برای او در بهشت درختی می‌کارد».

درختکاری در ایران دارای پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است و تاریخ نشان می‌دهد که ایرانیان باستان، جشن‌های خاصی داشتند و در این جشن‌ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌گذاشتند.

در یک حرکت فرهنگی درست در کشور، از ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان هفته درختکاری نام‌گذاری شده است که در این ایام مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند.

شهرداری ندوشن و مؤسسه فرهنگی – اجتماعی اندیشه روشن طی برنامه ای چند ساله در نظر دارند با حضور و همراهی مردم عزیزمان و همکاری بخشداری، شورای اسلامی شهر، آموزش و پرورش، منابع طبیعی، بسیج و … نسبت به کاشت نهال اقدام نمایند.

آن دسته از همشهریان عزیزی که تمایل به مشارکت در کاشت درخت در هفته درختکاری دارند، می‌توانند رأس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰ در محل دبیرستان شهید صدوقی ندوشن حضور بهمرسانند.

امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، دیاری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم که یقیناً کاری پسندیده است.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2521 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی