تولد سایت با خاطرات ندوشن – اولین آلبوم خانوادگی ندوشن

تولد سايت با خاطرات ندوشن - اولين آلبوم خانوادگي ندوشن

زمانی از عمر می رسد که خاطره ها سر بر می آورند و مانند ناقه ی مجنون هر چه آهنگ جلو داشته باشیم به عقب باز می گردند. به دورِ دور. به دنیایی می برند که گر چه وابسته به ماست شگفت انگیز و غریبه می نماید. از خود می پرسیم : “این من بودم؟” و آنگاه کشیدگی عمر در برابر ما می ایستد، دراز و باریک، مانند سایه ی عصرگاه. (دکتر محمد علی اسلامی ندوشن، مقدمه روزها، ج۱)
به همت جمعی از همشهریان خوش ذوق ما اکنون سایتی از عکس های قدیمی که هر یک حاوی تصاویری خاطره انگیز از اشخاص و وقایع تاریخی خاص هستند با نام با خاطرات ندوشن برپا گشته است . عکس ها که برخی نیم قرن از زمانشان می گذرد هم حس نوستالژی صاحبانشان و باشندگان در عکس را فراهم می کند و هم به امروزیان و آیندگان حس آشنایی و همبستگی با پیشینیانشان ارزانی می دهد. این سایت به بخش های مختلفی تقسیم شده و از چند دهه اخیر با تنوع و تکثر فراوانی عکس های قدیمی را که تاکنون در لابلای آلبوم های خانوادگی پنهان شده بودند و چه بسا بسیاری از صاحبان و وابستگانش بدان دسترسی نداشتند اکنون بدان دست می یابند و خاطر بدان طراوت می دهند . بی شک همه همشهریان عزیزی که عکس هایی از فضاها و مجامع عمومی دارند و امکان انتشار عمومی را بلااشکال می بینند به یاری این سایت بشتابند و در فضای همدلی و یادبود گذشته را در این پایگاه عکس و خاطره تداوم ببخشند.
لازم به توضیح است که همشهریان می توانند عکس های خاطرانگیز خود که در مراسم ها و مناسبت های مختلف بصورت دسته جمعی گرفته اند و اکنون سالها از آن می گذرد برای دستری همگان بوِیژه کسانی که خود در آن عکس ها حضور دارند به ایمیل jafari5259@gmail.com ارسال و پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش ارتباط با ما به آدرس اینترنتی سایت «با خاطرات ندوشن» (http://nodoushan.info) بفرستند . بخصوص ارسال عکس هایی از سیمای ندوشن قدیم و اماکن و محلات مختلف و همچنین تصاویری از دوران تحصیل ، اردوها ، جشن ها و گردشهای دسته جمعی ، دفاع مقدس ، تشییع شهدا ، عزاداری های محرم ، جشن ها انقلاب ، شخصیت های صاحب نام و مشهور و… می تواند بر غنای این سایت با ارزش بیفزاید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2494 مطلب نوشته است .

یک نظر on “تولد سایت با خاطرات ندوشن – اولین آلبوم خانوادگی ندوشن”

  • جعفری ندوشن wrote on ۲۴ شهریور, ۱۳۹۳, ۵:۳۳

    سلام آقای جعفری بسیار ممنونم از لطف شما .
    لازم به یادآوری جهت ارسال تصاویر خود به ایمیل jafari5259@gmail.com اقدام کنند پیشنهادات و انتقادات خودشونو در بخش ارتباط با ما پذیراییم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2021 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی