توصیه پزشکان و متخصصین به همشهریان (۹)

توصیه پزشکان و متخصصین به همشهریان (9)

توصیه پزشکان و متخصصین:
توصیه نهم؛
دکتر محمدعلی جعفری ندوشن؛ متخصص طب اورژانس و رییس اورژانس بیمارستان شهیدصدوقی:

سال نو و بهار طبیعت را خدمت همشهریان محترم تبریک عرض میکنم،
چند صباحى است ویروس کرونا به جنگ تمام عیار و بى سابقه با جامعه بشرى روى آورده و تمدن و فرهنگ انسانى را به سخره گرفته است.
مدافعان سلامت در میدانهاى مختلف از جمله بیمارستانها و بخشهاى درمانى در پیکار بى امان با این موجود عنود به خدمت و جانفشانى مشغولند و صد البته پیروزى قطعى علیرغم مشقات و خطرات فراوان تضمین شده نیست.
باید دانست تا کشف واکسنى مؤثر و یا ابداع روشى مناسب جهت درمان قطعى، تنها راه مبارزه مؤثر، قطع زنجیره انتقال ویروس از طریق رعایت فاصله گذارى اجتماعى و بهداشت فردى است که به کرّات به جزئیات آن پرداخته شده است.
نکته اى بسیار مهم در مورد این بیمارى که مورد غفلت قرار گرفته این است که بسیارى از بیماران با علائم بسیار خفیف و با ظاهرى سالم به این بیمارى دچار میشوند و میتوانند بى سر و صدا و به صورت خاموش ویروس را منتقل کنند و ما به کرات با این دسته از بیماران که به علل دیگر مراجعه کرده و در بررسیهاى بعدى متوجه ابتلاى آنها به کرونا شده ایم، مواجه بوده ایم.
در پایان امیدوارم همگان با رعایت تمام نکات بهداشتى در غلبه بر این ویروس منحوس سهیم باشیم و خداى ناکرده با اقدامات ناصواب ، آب به آسیاب این موجود تازه به دوران رسیده نریزیم.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2516 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی