توصیه پزشکان و متخصصین به همشهریان (۴)

توصیه پزشکان و متخصصین به همشهریان (4)

توصیه پزشکان و متخصین به همشهریان
توصیه چهارم؛
دکتر سمیه جعفری ندوشن (متخصص داخلی، فوق تخصص بیماری‌های غدد درون ریز)

با سلام و تبریک سال نو و مبعث پیامبر اکرم (ص) خدمت همه همشهریان گرامی و با توجه به اینکه در خصوص پیشگیری از ابتلا عموم مردم به ویروس کرونا مطالب بسیاری از رسانه های مختلف، منتشر شده ‌است. لذا در این مطلب به نکاتی اختصاصی برای افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای (دیابت، فشار خون بالا، چاقی مفرط، بیماری های قلبی عروقی و…) که در معرض خطر ابتلا به انواع شدید این بیماری هستند اشاره خواهد شد. لذا خواهشمند است این افراد واعضای خانواده آنها، ضمن رعایت نکات بهداشتی توصیه های زیر را نیز تا زمان شیوع بیماری کرونا، رعایت نمایند:
۱٫ماندن در خانه و خودداری از هرگونه دید و بازدید و مسافرت بویژه در این ایام.

افراد جوان و سالم در جامعه ممکن است حتی بدون وجود علائم، ناقل بیماری به افراد در معرض خطر باشند لذا توصیه به پرهیز از هرگونه دیدار غیر ضروری است.
۲٫پرهیز از مراجعه غیر ضروری به مراکز درمانی.

مراکز درمانی از مهم ترین مکان‌های انتقال ویروس است. لذا در صورت نیاز به مراجعه به پزشک، ترجیحا یکی از افراد سالم وجوان خانواده، این کار را انجام دهند. ودر صورت ضرورت حضور خود فرد، با رعایت دقیق نکات بهداشتی مراجعه انجام شود.
۳٫مصرف منظم داروها یا انسولین تجویز شده توسط پزشک.
عدم کنترل قند خون و نه صرفا خود بیماری دیابت باعث افزایش خطر ابتلا به موارد شدید بیماری می‌شود. لذا توجه به توصیه های پزشک معالج در زمینه میزان داروهای مصرفی، ضروری است.
۴٫ادامه فعالیت‌های فیزیکی در حد امکان در منزل (نظیر نرمش و راه رفتن ساده) و رعایت رژیم غذایی توصیه شده بر حسب بیماری فرد.

انجام فعالیت فیزیکی و رعایت رژیم غذایی از اجزا مهم کنترل و درمان بیماری‌هایی نظیر چاقی، فشارخون بالا، دیابت وبیماری های قلبی عروقی است.
۵٫حفظ آرامش روانی.
پرهیز از ترس و اضطراب از بیماری جدید، ضمن رعایت کلیه نکات بهداشتی، هم به کنترل بیماری زمینه ای و هم در صورت ابتلا به بیماری ویروسی به بهبود سریعتر فرد کمک میکند.

انشالله به زودی این روزهای سخت با کمک و همراهی شما با کادر درمانی به پایان برسد.

سلامت باشید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2516 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی