اعلام شماره حساب مرکز نیکوکاری ندوشن جهت پرداخت زکات فطریه

اعلام شماره حساب مرکز نیکوکاری ندوشن جهت پرداخت زکات فطریه

“امام صادق علیه السلام : إِنَّ مِن تَمَامِ الصَّومِ إِعطَاءُ الزَّکَاهِ یَعنِی الفِطرَهَ کَمَا أَنَّ الصَّلَاهَ عَلَی النَّبِیِّ (صلی الله علیه و آله) مِن تَمَامِ الصَّلَاهِ لِأَنَّهُ مَن صَامَ وَ لَم یُؤَدِّ الزَّکَاهَ فَلَا صَومَ لَهُ إِذَا تَرَکَهَا مُتَعَمِّداً وَ لَا صَلَاهَ لَهُ إِذَا تَرَکَ الصَّلَاهَ عَلَی النَّبِیِّ (صلی الله علیه و آله)
تکمیل روزه به پرداخت زکاه یعنی فطره است، همچنان که صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله کمال نماز است. همانا کسی که روزه بگیرد و زکات ندهد روزه ای برای او نیست هنگامی که عمداً ترک کند و نماز نیست هنگامی که صلوات بر پیامبر را ترک کند” . «من لا یحضره الفقیه ج ۲ ، ص ۱۸۳ ، ح ۲۰۸۵» .
به گزارش پایگاه فرهنگی ، فرهنگ ندوشن ؛ مرکز نیکوکاری ندوشن که چندین سال از تأسیس آن می گذرد و جهت کمک به همشهریان نیازمند و عزیزمان تاکنون قدم های بزرگی را برداشته است ، آمادگی خود را جهت دریافت زکات فطریه ی شما همشهریان فهیم و خیر اعلام می دارد تا در اسرع وقت آن را به دست نیازمندان واقعی برساند و به همین منظور نحوه های پرداخت و واریز به حساب مرکز نیکوکاری ندوشن نزد بانک ملی به شرح ذیل اعلام می گردد و انشاءا… با کمک شما بزرگواران دست نیازمند یا بیماری را بتوان گرفت .
۱- شماره حساب : ۰۱۰۹۸۳۶۵۹۹۰۰۷
۲- شناسه شبا حساب متمرکز : IR64 0170 0000 0010 9836 5990 07
۳- شماره کارت مجازی : ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۸۴۴۸۸
۴- کد USSD از طریق تلفن همراه : #۹۲۱۳*۸۸۷۷*
همچنین در روز عید سعید فطر و هنگام نماز عید دو صندوق فطریه و کفاره در مصلی ندوشن و همچنین در محل پایگاههای مسجد امام سجاد (ع) و مسجد الغدیر ندوشن مستقر خواهد شد .

زکات فطره و یا فطریه یکی از فروع دین اسلام است .
احکام زکات فطره بر اساس فقه شیعه به شرح ذیل است :
۱- شرایط
۲- زمان پرداخت
۳- میزان
۴- مصرف
شرایط :
بر کسی که خودش فقیر نباشد واجب است برای خود و تمام کسانی که تحت تکفل او هستند زکات فطره بپردازد . برخی مراجع تقلید افراد تحت تکفل را شامل کسانی که شب عید فطر میهمان شخص هستند نیز دانسته اند . اگر کسی که فطره بر او واجب است آن را پرداخت نکند بر خود انسان واجب نمی‌شود . کارمندان و سربازان تحت تکفل دولت محسوب نمی‌شوند .
زمان پرداخت :
از غروب آفتاب شب عید فطر تا ظهر روز عید بایستی مبلغ آن پرداخت شود . اگر در این محدوده زمانی فقیری یافت نشود می توان مبلغ را کنار گذاشت و بعداً پرداخت نمود .
میزان :
معادل مبلغ سه کیلوگرم قوت غالب ( غذای روزمره ) مورد استفاده افراد است که می تواند گندم برای کسانی که بیشتر نان می خورند یا برنج یا ذرت یا کشمش یا خرما و مانند اینها باشد . مبلغی که معمولاً هر سال اعلام می‌شود بر اساس نرخ گندم غیر یارانه ای است .
مصرف :
این مبلغ تنها بایستی صرف مستمندان شود . کسی که خود سید نباشد نمی‌تواند آن را به سادات پرداخت کند . پرداخت فطریه به مؤسساتی که معلوم نیست آن را در امور خیریه مصرف کنند ، جایز نیست .


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2524 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی