آیین بزرگداشت درگذشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در زادگاهش برگزار گردید

آیین بزرگداشت درگذشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در زادگاهش برگزار گردید

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ بزرگداشت شاعر، نویسنده و ادیب برجسته ایران، دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن با حضور جمعی از مسئولان، قشرهای مختلف مردم، نویسندگان و ادیبان در زادگاهش شهر ندوشن یزد برگزار شد.

استاندار یزد با تجلیل از مقام علمی دکتر اسلامی از وی به عنوان شخصیتی تاثیرگذار در جامعه علمی کشور یاد کرد و خاطر نشان ساخت که ترویج آثار دکتر اسلامی ندوشن در دستور کار استان یزد قرار می‌گیرد و برنامه‌ریزی جهت انجام اقدامات ماندگاری در راستای تجلیل، تکریم و زنده نگه داشتن یاد زنده یاد دکتر «محمد علی اسلامی ندوشن» و ترویج آثار وی را ضرروی خواند.

دکتر «مهران فاطمی» روز گذشته در مراسم بزرگداشت زنده یاد دکتر «محمدعلی اسلامی ندوشن»، از وی به عنوان یکی از چهره های بزرگ و ماندگار علمی و ادبی کشور و دنیا یاد کرد و گفت: به محض اطلاع از خبر رحلت این استاد اندیشمند، در تماس با خانواده این مرحوم پیگیر تشییع و تدفین ایشان در استان شدم اما علی رغم پیگیری های انجام شده، خانواده مرحوم تشخیص دادند که پیکر ایشان در تورنتو کانادا به خاک سپرده شود.

وی خاطرنشان کرد: بر خود فرض می‌دانیم که برنامه ریزی های لازم برای انجام اقدامات ماندگاری در راستای تجلیل، تکریم و زنده نگه داشتن یاد ایشان و ترویج آثار بسیار ارزشمند ایشان داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به لزوم انجام اقداماتی ارزشمند در حوزه های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی اشاره کرد و از اختصاص یکی از سفرهای جمعه خود در فصل بهار به بخش ندوشن خبر داد.

استاندار در پایان نیز تصریح کرد: در این سفر به اتفاق مدیران استان به صورت مستقیم با مردم گفت‌وگو، مسائل و مشکلات آن ها را بررسی و تصمیمات لازم جهت حل مسائل موجود و سرعت بخشی به روند توسعه، پیشرفت و تعالی این بخش، به صورت فی المجلس اتخاذ می شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2520 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی