آموزگاران (۲۷) : حسین محمودیان ندوشن

آموزگاران (27) : حسین محمودیان ندوشن

حسین محمودیان ندوشن فرزند رضا متولد ۱۳۴۰ ندوشن است . وی پس از دوران آموزش روخوانی قرآن کریم در مکتبخانه به سال ۱۳۴۷ وارد دبستان ناصرخسرو شد که هنوز در منزل جمشید خان مستقر بود و با گذراندن سه سال اول در این بنای تاریخی کلاسهای چهارم و پنجم را در محل فعلی دبستان مزبور به مدیریت محمدعلی قاسمی و آموزگاری مرحوم جلالی ، ذاکریان و احمدی و … گذراند و پس از آن ، دوره راهنمایی را در مدرسه یادبود که ضمیمه مدرسه ناصرخسرو بود سپری نمود و جهت گذراندن دوره متوسطه راهی اردکان شد . در سال ۱۳۵۹ مدرک دیپلم خود را اخذ نمود و پس از گذراندن دوران خدمت وظیفه در بندر جاسک و بابلسر در سال ۱۳۶۲ به استخدام آموزش و پرورش در آمد و با گذراندن دو دوره آموزشی ضمن خدمت تابستانه در تربیت معلم یزد ، شغل آموزگاری را آغاز کرد و پس از چهار سال خدمت در شهرستان بافق و همین مدت در روستاهای شهرستان تفت برای خدمت به دبستان ناصر خسرو منتقل گردید و مدت ۱۷ سال که هفت سال آن با سمت مدیریت مدرسه راهنمایی شهید نظری ندوشن گذشت ، در زادگاه خود مصدر خدمات آموزشی فراوانی گردید . وی در سال ۱۳۸۷ پس از ۲۵ سال خدمت بازنشسته گردید .

mahmoudiyan (16)

mahmoudiyan (2)

mahmoudiyan (4)

mahmoudiyan (6)

mahmoudiyan (5)

mahmoudiyan (7)

mahmoudiyan (8)

mahmoudiyan (9)

mahmoudiyan (10)

mahmoudiyan (11)

mahmoudiyan (13)

mahmoudiyan (14)

mahmoudiyan (15)

mahmoudiyan (17)

mahmoudiyan (18)

mahmoudiyan (19)

mahmoudiyan (20)

mahmoudiyan (3)

mahmoudiyan (1)


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2516 مطلب نوشته است .

۸ نظر on “آموزگاران (۲۷) : حسین محمودیان ندوشن”

 • محمدعلی wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۰:۲۶

  با سلام و آرزوی سلامتی بر این آموزگار عزیز، نکته جالب توجه در عکس های بالا کار کردن دانش آموزان با بیل و کلنگ در مدرسه است. در سالهای دهه شصت و اوایل دهه هفتاد که تعداد دانش آموزان زیاد بود و امکانات کم. خود بچه ها به ساختن کلاس می پرداختند تا فضای آموزشی لازم فراهم شود. مدرسه راهنمایی شهید نظری که مدرسه کرباسی مشهور بود بخش های جدیدش توسط خود دانش آموزان ساخته شد.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • م.صاد.ن wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۰:۳۵

  خیلی عالی
  آرزوی سلامتی و طول عمر . من شاگرد ایشان نبودم اما بنظرم دوران مدیریت عالی داشتند که از مدت بالنسبه طولانی و البته تقریبا کافی آن مبرهن است برای مثال قبولی ۶ نفر در یک سال برای مدرسه نمونه(اگر اشتباه نگویم).
  البته مدیریت طولانی هرگز ضامن موفقیت نیست به هرحال هراندازه هم موفق باشیم لازم است فرصت را برای ورود تفکرات به روزتر بدهیم.
  نکته دیگر وجود مباحث و نکات تاریخی در این مطلب و عکسها بود اما ای کاش خیلی کامل تر به آن پرداخته می شد از دو مقطع تاریخی انتقال از مدرسه قدیم ناصرخسرو به جدید و هم چنین مدرسه یادبود نام برده شده است بنظرم پیرامون رویدادها، خاطرات و اشخاص مؤثر امکان نگارش نکات بیشتری نیز بود. در عکس ها هم ساخت مدرسه شهید نظری و اهدای جوایز متعدد دیده می شود توضیحی مختصر مفید می نمود، البته شاید هم پسندیده این باشد که توضیحات جامع و خاطره بازی ها را به سایت نوستالژیک”با خاطرات ندوشن” واگذار کنیم.
  با آرزوی موفقیت روزافزون برای این دبیر بزرگوار وگرامی
  و تشکر فراوان از حوصله خوانندگان

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • حسینی نسب wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۸:۵۷

  باسلام -ضمن تشکر ازمطلب درج شده بایدعرض کنم این افتخار نصیب این بنده حقیرگردیدکه دوبار درمحضر این بزرگوار شاگردی کنم یکی در چندسال قبل ویکی هم در سال تحصیلی گذشته باتوجه به اینکه چندسال ازبازنشستگی این عزیز میگذردودرمقطع راهنمایی مشغول به تدریس بوده است اما در ابتدایی باشورواشتیاق به مسایل درسی بچه ها رسیدگی واطلاعات خودرا به روز می ساخت .متانت ،شوخ طبعی،مهربانیش بهترین خاطره را برایم رقم زد.

  آرزوی سربلندی برای جناب آقای محمدحسین محمودیان رادارم.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • عباس جعفري ندوشن wrote on ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴, ۸:۰۴

  سلام آقای محمودیان از فرهنگیان خوب و موفق و زحمتکش و منطقی شهر و دیارمان بوده اند که ان شاءالله همیشه سالم باشند. همچنین لازم دیدم از معلمان زحمتکش دیگری که در این تصاویر هستد همچون آقای حسین غیاث، آقای محمد رضا جعفری(دبیر جغرافیا)، آقای احمد سلیمی،آقای حسین عسکری و آقای توکلی هم یادی کنم.
  چوب معلم ار بود زمزمه محبتی / جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • جعفری ندوشن wrote on ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷

  باسلام
  آرزوی طول عمر با عزت برای معلم عزیز دارم خاطرات ما چه زود می گذرد به خصوص اگر از این خاطرات و افرادی که خاطراتت رو تشکیل میدن سالها دور باشی هروقت با گذشت سالها به اون عکسها مراجعه می کنیم انگار همان لحظه و همان زمان رو تداعی می کنه ولی الان وقتی این فاصله رو می شکنی و میایم نزدیکتر و با همان افراد برخورد می کنی انگار آدمها عوض شدند بزرگتر شدن و تغییر کردن
  فکر می کنم سال سوم راهنمایی توفیق داشتم تحت مدیریت ایشون درس بخونم این تصویر کار کردن بچه ها هم ظاهرا همکلاسی های من هستن زنگ ورزش یا یه زنگی هم داشتیم اسمش یادم نیست فکر کنم زنگ بیکاری بود ما رو می بردن تا جاپی این نمازخونه مدرسه رو بکنیم فکر کنم شروع ساختن این نمازخونه واسه قبل از مدیریت ایشون هستش زمانی که فکر کنم میرحسین موسوی یا آقای عابدینی اگه اشتباه نکنم مدیر بودن حتی یادمه از نام گذاری این نمازخونه رو از بچه ها کمک می گرفتن و قرار شد بهترین نام از بین اسامی که دانش آموزا می دادند انتخاب می کردند ولی سالها گذشت و گذشت این نمازخونه به حال خود رها شد نمی دونم الان تکمیل شده یا باز رها شده!
  عکسای خاطره انگیز جالبی بود
  تا اونجائیکه یادم میاد آقای محمودیان مدیر خوش برخورد و مهربان و با صلابت و جدی بود ان شاء الله هرکجا هست موفق باشند

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • سلیمی پور wrote on ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴, ۹:۱۸

  سلام : انشاالله خداوند به این عزیز طول عمر و سلامتی عنایت کند

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • حسين محموديان ندوشن wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۲:۱۱

  بسمه تعالی
  با عرض سلام و ادب به همکاران و دوستان و سرورانی که اینجانب را مورد لطف و محبت 
  خود قرار دادند . همچنین صفات برجسته خودشان را به این حقیر نسبت دادند نهایت تقدیر و تشکر به عمل می آید. 
  توفیق روزافزون برای این عزیزان از خداوند منان خواستارم.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • نظری عزیز wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۲۳

  معلم اخلاق است این بزرگوار …دوستت دارم برادر عزیزم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2022 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی