شب نکوداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن با حضور بزرگان فرهنگ و ادب در تهران برگزار شد

شب نکوداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن با حضور بزرگان فرهنگ و ادب در تهران برگزار شد

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ شب نکوداشت دکتر اسلامی ندوشن با حضور بزرگان فرهنگ و ادب چهارشنبه شب سوم مهرماه ۹۸ در محل بنیاد موقوفات افشار با حضور دکتر شفیعی کدکنی و داوری اردکانی از استوانه های ادب و فرهنگ ایران و با سخنرانی دکتر داوری، دادبه، مجلسی، خطیبی، جلالی ندوشن درباره ابعاد گوناگون شخصیت و آثار دکتر اسلامی ندوشن سخن گفته شد.
دکتر داوری اردکانی با اشاره به قریب ۸۰ سال آشنایی و دوستی با دکتر اسلامی ندوشن گفت دکتر اسلامی ندوشن با شاعری شروع کرد و خوب شعر می گفت اما خیلی زود از شعر گسیخت و به نثر پرداخت که نثر شاعرانه و سلیس ماندگاری از خود بجا نهاده است.
دکتر دادبه نیز که درباره حافظ پژوهی دکتر اسلامی ندوشن سخن می گفت اشاره داشت که از نظر دکتر اسلامی ندوشن دیوان حافظ شاهنامه دوم ایران است.
استاد فریدون مجلسی با اشاره به سوابق آشنایی خود با دکتر اسلامی ندوشن به دوراندیشی و ایران مداری دکتر اسلامی ندوشن پرداخت و او را پیشکسوت اعتدال محوری و اخلاق مداری فرهنگی و ادبی دانست.
دکتر خطیبی با اشاره به آثار شاهنامه شناسانه دکتر اسلامی ندوشن او را تحلیل گر اندیشه های بنیادین فردوسی دانست.
ما به صداهایی چون دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن نیاز داریم که ایران را ارج می‌نهند، ما را دعوت می‌کنند که ایران را عزیز داریم، و باور دارند ایران هنوز از جنس فرهنگ، حرفی برای گفتن دارد و دقیقاً از همین نقطه‌ی فرهنگی است که جوانه خواهد زد و خواهد بالید.
در این مراسم پیام هایی از طرف دکتر مهدی محقق و دکتر شیرین بیانی نیز قرائت شد و نمایشگاهی از آثار دکتر اسلامی ندوشن توسط ناشران آثارشان برپا شده بود که مورد استقبال جمعیت انبوه شرکت کنندگان قرار گرفت.
این شب به همت مؤسسه فرهنگی-اجتماعی اندیشه روشن ندوشن و با همکاری مجله بخارا، بنیاد موقوفات افشار، بنیاد رشیدالدین میبدی، سازمان فرهنگی شهرداری و ناشران آثار دکتر اسلامی ندوشن ‌برگزار گردید.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

602 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2020 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی