همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید زنگ اول مهر در دبستان انقلاب ندوشن نواخته شد

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید زنگ اول مهر در دبستان انقلاب ندوشن نواخته شد

به شوق گشایش درهای دانایی، با گام های کودکی، راه مدرسه را طی می کنم. بارها روز اول مهر را به یاد آورده ام. هنوز عطر شاخه گلی که به دستم دادند، در فضای خاطرم می پیچد و مغرورِ آن کلامم که ورودم به مدرسه را خوش آمد گفت.
یادش به خیر؛ صدای زنگ مدرسه و شوری که در دلم برپا می کرد؛ بی تاب پاسخ به پرسش معلم، هیجان نمره بیست و اشتیاق شنیدن «آفرین» از زبان او !
مدرسه، فرصت بزرگ فهمیدن بود که در آن، روح قد می کشید و بزرگ می شد، اصلاً پی بردن به معنای زندگی، راز زیستن و قانون حیات، زیر سقف مدرسه به دست می آمد.
به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ همزمان با سراسر کشور و آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس صبح امروز اول مهرماه ۱۳۹۸ زنگ مهر و مقاومت با حضور جمعی از مسئولین، فرهنگیان و دانش آموزان در دبستان انقلاب ندوشن نواخته شد و دانش آموزان شهر ندوشن سال تحصیلی خود را آغاز کردند.
حاج بمانعلی جعفری مدیر آموزش و پرورش ندوشن در گفتگو با این سایت گفت: سال تحصیلی ۹۸/۹۹ بخش ندوشن با ۱۱ باب آموزشگاه و حدود ۵۰۰ نفر دانش آموز در ۴۰ کلاس درس می باشد و بخاری نفتی از مدارس روستایی حذف گردید و افزود: امسال بعنوان سال شهید علی اکبر صادقی شهید فرهنگی نامگذاری شده است و مقرر شد دانش آموران تحقیق و بررسی در مورد زندگی و خاطرات این شهید معزز داشته و در هفته معلم در چند برگ آچار تحویل آموزش و پرورش ندوشن نمایند.
سید بهروز موسوی بخشدار ندوشن در این مراسم گفت: یکی از مهمترین شروط اصلی علم آموزی، پرسشگری است که می بایست این مهم در بین دانش آموزان تقویت گردد تا شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش آنان باشیم.
بخشدار ندوشن افزود: در این منطقه زیرساخت های لازم و سخت افزاری برای توسعه علم و دانش مهیا است که می طلبد در بعد نرم افزاری و ارتقای شاخص های علمی و پرورشی تلاش مضاعف صورت پذیرد.
این مقام مسئول مدارس ندوشن را مهد پرورش افراد فرهیخته و تأثیرگذار در جامعه توصیف و اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی شاهد رشد و پرورش دانش آموزان و موفقیت های چشمگیر در کنکور سراسری باشیم.
همچنین در این روز در تقارن با هفته دفاع مقدس یاد شهدای دانش آموز و آموزگاران شهید را نیز یادآور ایثار و از خودگذشتگی آنان بود گرامی داشته شد.
در پایان از خدمات سی ساله فرهنگی بازنشسته خانم مکیان مدیر آموزگار دبستان شهدای سورک و آقای محمدعلی جعفری تقدیر شد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

602 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2020 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی