معادن خاصیتی برای ندوشن نداشته است/ اجازه صدور مجوز جدید را به معادن نخواهیم داد

معادن خاصیتی برای ندوشن نداشته است/ اجازه صدور مجوز جدید را به معادن نخواهیم داد

بخشدار ندوشن گفت: از آنجا که وجود معادن منفعتی برای ندوشن نداشته است دیگر اجازه صدور مجوز و فعالیت جدید را برای معادن نخواهیم داد.
به گزارش پایگاه فرهنگی-خبری فرهنگ ندوشن؛ بخشدار ندوشن در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، اظهار داشت: ندوشن یکی از مناطق معدن خیز استان یزد است و سرمایه گذاران معدنی تمایل خاصی برای بهره برداری از این منطقه دارند.
سید بهروز موسوی افزود: اما زیرساخت های بخش ندوشن جوابگوی این همه معادن نیست و صدور مجوز بی رویه بدون توجه به زیرساخت ها و امکاناتی مانند جاده و… و همچنین تبعات زیست محیطی آن، منطقه ندوشن را با مشکلات جدی و اساسی روبرو کرده است.
وی ادامه داد: مهمترین مشکل ندوشن در بحث معادن جاده ها است متاسفانه حمل و نقل وسایل سنگین معدنی در جاده های منتهی به ندوشن جوابگوی ظرفیت آن نیست و عرض کم جاده در کنار وزن زیاد وسایل نقلیه باعث آسیب های جدی به این زیر ساخت مهم شده است.
موسوی با بیان اینکه ندوشن قطب دامداری استان یزد، تصریح کرد: ندوشن سالیان طولانی است که به عنوان قطب دام استان یزد شناخته می شود و وجود معادن باعث شده تا این صنعت نیز تحت شعاع قرار بگیرد، پوشش گیاهی منطقه از بین برود و دامداران نیز متضرر بشوند.
بخشدار ندوشن، اذعان داشت: طبق تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون معادن کشور، ۲۵ درصد از حقوق دولتی معادن باید در زیرساخت های مانند جاده، بهداشت، محیط زیست و.. همان منطقه هزینه شود و همچنین طبق قانون برنامه بودجه، ۱ درصد درآمد حاصل از فروش معادن باید به توسعه همان منطقه اختصاص یابد اما هیچکدام از این موارد اجرایی نشده است.
وی گفت: از آنجا که وجود معادن منفعتی برای ندوشن نداشته است دیگر اجازه صدور مجوز و فعالیت جدید را برای معادن نخواهیم داد تا طبق قانون سهم ۱ درصد از فروش معادن که عدد قابل توجهی است محقق و بخش ندوشن از فروش معادن منتفع شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

630 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2020 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی