پنجمین جشن سالانه سپاسگزاری و روز ندوشن با شور و شکوه برگزار شد

پنجمین جشن سالانه سپاسگزاری و روز ندوشن با شور و شکوه برگزار شد

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ نوروز آغاز فصل رویش طبیعت و باروری زمین است که در تاریخ منطقه کهنسال ما، نیاکان نیک اندیشمان به میمنت سرسبزی و طراوت مراتع و گشایش کار و زندگی بویژه زایش و شیرآوری گوسفندان به شادی و شیرینی جشن می گرفتند و خداوند را بواسطه نعماتش سپاس می گذاشتند و سالی پربرکت را آرزو می کردند.
موسسه فرهنگی اجتماعی اندیشه روشن ندوشن هر ساله در راستای احیای این سنت دیرینه پیشینیان جشن سپاسی را با سرور و همگرایی همدیاران گرامی در سوم نوروز با برنامه های شادمانه و تجلیل از پیشکسوتان منطقه برگزار می کند.
امسال نیز با آمدن فصل رویش و پویش طبیعت و آغاز سال نو بنا به سنت دیرین نیاکان نیک اندیش، به همت مؤسسه فرهنگی اجتماعی اندیشه روشن و شهرداری ندوشن و با همکاری کلیه ادارات و سازمانهای ندوشن، جشن سالانه سپاسگزاری و روز ندوشن با شور و نشاط فراوان در روز شنبه سوم فروردین ماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۰ در محل سالن ورزشی شهدای شهر ندوشن برگزار گردید و استقبال بی نظیر همشهریان عزیز در این جشن ملی زاید الوصف بود.

در این مراسم که مهندس سید ابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم یزد در مجلس، دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس، جمعی از مسئولان شهرستان میبد، ندوشن، سورک، هفتهر، صدرآباد، علویه، نیوک و همچنین پزشکان، اساتید، فرهیختگان و نام آوران ندوشنی حضور داشتند، با اجرای برنامه های شاد و متنوع توسط گروههای مختلف هنری و همچنین اجرای برنامه توسط مجریان توانمند دکتر محمدرضا سلمانی ندوشن مجری شبکه سراسری صدا و سیما و خانم سلطانی مجری رادیو و تلویزیون ساعاتی خوش را برای بیش از دو هزار نفر از حاضرین رقم زدند.

در ابتدا شاهنامه خوانی دو نوجوان دیارمان ندا و زینب جعفری ندوشن توجه حاضرین را به خود جلب نمود.

سپس مهندس موسوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید باستانی نوروز و با یاد از دکتر اسلامی ندوشن دانشمند فرزانه کشور و دیگر بزرگان این منطقه علم و فرهنگ، از اجرای شاهنامه خوانی ابراز رضایت داشتند و تقدیر نمودند و از مردم ندوشن بابت حضور پر رنگ در انتخابات مجلس تشکر کردند و گفتند امیدوارم قدر رأی های آنان را بدانم و جهت رفع مشکلات مردم این منطقه قول های مساعد دادند.

در ادامه دکتر دهقانی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید نوروز و اشاره به اینکه منطقه ندوشن مهد علم و دانش و فرهنگی غنی است و فرهیختگان بی شماری از این خاک برخاسته اند و با تأکید بر اینکه امسال قانون پرداخت یک درصد فروش معادن جهت جبران خسارت های زیست محیطی و جاده ای معادن تصویب شده است از مسئولان خواست جهت اجرای این قانون در سال جاری فوری اقدام کنند و همچنین جهت پیگیری جاده ورزنه-ندوشن قول مساعد دادند.

پس از آن اجرای برنامه به گروه موسیقی هویار با خوانندگی برتر کشوری و اجرای برنامه های طنز و هنری دو خنده آور ادامه یافت.

در ادامه این مراسم از افراد به شرح ذیل تجلیل گردید:
– حجت الاسلام حاج شیخ محمدعلی خدامی ندوشن، به پاس بیش از ۳۵ سال امامت مسجد قلعه ندوشن و بیش از ۶۰ سال تلاش جهت برگزاری مراسم عزاداری محرم در حسینیه علیاء ندوشن بعنوان خادم الحسین.
– دکتر مهدی جعفری ندوشن، دستیار امور جوانان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پژوهشگاه فضایی ایران بعنوان چهره علمی.
– آقای عباس شجاعی سورک، بابت تلاش های شبانه روزی طی چندین دهه در رشد و توسعه بهداشت و درمان منطقه و بعنوان بهورز بازنشسته.
– آقای سید عباس حسینی هنومرور، بابت تلاش های شبانه روزی طی چندین دهه در رشد و توسعه بهداشت و درمان منطقه و بعنوان بهورز بازنشسته.
– آقای رضا سلمانی ندوشن از صدرآباد، بابت تلاش های شبانه روزی طی چندین دهه در رشد و توسعه بهداشت و درمان منطقه و بعنوان بهورز بازنشسته.
– آقای حسنعلی امامی نیوک، بابت تلاش های شبانه روزی طی چندین دهه در رشد و توسعه بهداشت و درمان منطقه و بعنوان بهورز بازنشسته.
– خانم زری رستگاری، بابت تلاش های شبانه روزی طی چندین دهه در رشد و توسعه بهداشت و درمان منطقه و بعنوان بهورز بازنشسته.
– خانم فاطمه سلمانی ندوشن، بابت تلاش های شبانه روزی طی چندین دهه در رشد و توسعه بهداشت و درمان منطقه و بعنوان بهورز بازنشسته.
– آقای سید اسد موسوی ندوشن، بابت پاکیزگی و بهداشت شهر ندوشن و بعنوان چهره فرهنگی و اجتماعی.
– آقای محمدجواد غیاث ندوشن کسب مقام دوم مسابقات سبک فول کونگ فو و جنگاوران نوجوانان کشور و قهرمانی استان یزد بعنوان چهره ورزشی.
– خانم ندا جعفری ندوشن، بابت شاهنامه خوانی و بعنوان چهره فرهنگی.
– خانم زینب جعفری ندوشن، بابت شاهنامه خوانی و بعنوان چهره فرهنگی.

برگزاری مسابقه و پخش کلیپ ندوشن و همچنین کلیپ شهدای معزز و گرانقدر این منطقه نیز از دیگر برنامه های این مراسم جشن بود.

لازم به ذکر است این مراسم توسط صدا و سیما فیلم برداری شده است و پس از اعلام پخش بخشی از این جشن توسط شبکه تابان یزد، اطلاع رسانی خواهد شد.

مؤسسه مردم نهاد اندیشه روشن ندوشن ضمن تشکر و قدردانی بابت حضور همه مردم گرانقدر و خوشنام ندوشن و عرض پوزش از نواقص احتمالی از همه همشهریان عزیز تقاضامند است که پیشنهادات خود را اعلام فرمایند تا انشاءا… در سالهای آتی جشن هایی هرچه بی نقص تر برگزار شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

590 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی