معاون وزارت جهاد کشاورزی از بخشی مراتع ندوشن بازدید کرد

معاون وزارت جهاد کشاورزی از بخشی مراتع ندوشن بازدید کرد

یزد – ایرنا – معاون وزارت جهاد کشاورزی روز پنجشنبه دوم اسفند ماه در سفر به شهرستان میبد از تعدادی طرح های مرتعداری ندوشن بازدید کرد و در جریان مسایل و مشکلات دامداران این بخش قرار گرفت.
به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ در سفر خلیل آقایی به بخش ندوشن، تصمیمات خوبی در بخش مرتع و آبخیزداری و رفع مشکلات دامداران ندوشن گرفته شد.
تأمین علوفه مورد نیاز برای تغذیه دام های منطقه، پرداخت تسهیلات بانکی به دامداران، اختصاص اعتبار لازم برای برای احیای مراتع، لزوم تیغ زنی و بهبود وضعیت جاده های بین مرتعی از مهمترین تصمیماتی بود که با حضور رئیس سازمان جنگل های و مراتع در ندوشن اتخاذ شد.
به گفته «سید بهروز موسوی ندوشن» بخشدار ندوشن، رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در این سفر از چند طرح مرتعداری ندوشن بازدید کرد و برای رفع مشکل دامداران و جبران بخشی از خسارت ناشی از پدیده خشکسالی های پیاپی در این منطقه قول مساعد داد.
ندوشن با داشتن ۳۸۰ هزار هکتار مراتع غنی و نیمه غنی، پوشش گیاهی ۷۰ درصدی و ۴۰ هزار رأس دام، یکی از قطب های دامداری استان یزد به شمار می رود و بخشی از لبنیات استان یزد را تأمین می کند.
خشکسالی‌های چند سال اخیر بر دامداری و دامپروری ندوشن تأثیر گذاشت؛ طوریکه تعداد دام های منطقه کاهش یافت و برخی دامداران مجبور شدند دام های خود را فروخته و به شغل های دیگری روی آورند.
بخش ندوشن با پنج هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع است.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

602 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2020 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی