درخواست مشارکت مردمی برای کاشت نهال در هفته درختکاری

درخواست مشارکت مردمی برای کاشت نهال در هفته درختکاری

به گزارش پایگاه فرهنگی-خبری فرهنگ ندوشن ؛ درختکاری علاوه بر این که امروزه از ضروریات زندگی بشر است و باید تلاش وافری در این زمینه صورت گیرد، در دین اسلام هم به این امر بسیار سفارش شده به طوری که حضرت رسول اکرم (ص) در مورد درختکاری و اهمیت آن فرمودند: «کسی که درختی بکارد خداوند نیز برای او در بهشت درختی می‌کارد».
درختکاری در ایران دارای پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است و تاریخ نشان می‌دهد که ایرانیان باستان، جشن‌های خاصی داشتند و در این جشن‌ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌گذاشتند.
در یک حرکت فرهنگی درست در کشور، از ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان هفته درختکاری نام‌گذاری شده است که در این ایام مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند.
مؤسسه فرهنگی – اجتماعی اندیشه روشن ندوشن و شهرداری ندوشن طی برنامه ای چند ساله در نظر دارند با حضور و همراهی مردم عزیزمان و همکاری بخشداری، منابع طبیعی، بسیج، شوراها و دهیاران روستاهای اطراف و … در مسیر حاشیه ورودی های جاده ندوشن (مسیرهای ندوشن-علویه و ندوشن-صدرآباد و ندوشن-سورک،هفتهر) جاده سبز ایجاد نمایند.
آن دسته از همشهریان عزیزی که تمایل به مشارکت در کاشت درخت در هفته درختکاری دارند، می‌توانند رأس ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۴ اسفند ماه ۹۷ در کیلومتر دو جاده ندوشن-صدرآباد و همچنین ندوشن-علویه حضور بهمرسانند.
امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، دیاری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم که یقیناً کاری پسندیده است.
ضمنا همشهریان عزیز می توانند به یاد مرحومان خود تانک آب را با نام عزیزانشان جهت قرار گرفتن در کنار جاده به موسسه اندیشه روشن ندوشن اهدا فرمایند.
لازم به ذکر است سال گذشته حدود ۲۰۰ اصله نهال در مسیر ورودی جاده تفت به ندوشن غرس شده است و تعداد ۴ عدد تانک آب نیز برای آبیاری در نظر گرفته است.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

551 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی