کتاب روزها اثر دکتر اسلامی ندوشن نقد و تحلیل شد

کتاب روزها اثر دکتر اسلامی ندوشن نقد و تحلیل شد

یزد – ایرنا – کتاب روزها از مهمترین آثار ادبی دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن پنجشنبه شب با حضور شماری از اندیشمندان، متفکران، پژوهشگران و صاحب نظران علمی و ادبی کشور و استان یزد در خانه فرهنگ ندوشن برگزار شد.
به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن و به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ اصغر دادبه ادیب و نویسنده در این آیین کتاب روزها را جامع ترین اثر دکتر اسلامی ندوشن دانست و گفت: دیگر آثار این استاد نیز دارای نثری زیبا، دلپذیر، مفهوم و محتوای عالی است.
وی افزود: دکتر اسلامی ندوشن در این کتاب، دوران کودکی و نوجوانی زادگاه خود را به شکلی زیبا نوشته و آن را ماندگار کرده است.
عبدالعظیم پویا پژوهشگر نیز با بیان اینکه اسلامی ندوشن مایه مباهات و افتخار ایران است، گفت: مقام و منزلت این استاد تاکنون آن گونه که شایسته است شناخته نشده و قدر مسلم هر چه می گذرد مقام علمی و ادبی ایشان بیشتر شناخته خواهد شد.
یک محقق که تاریخ و فرهنگ ندوشن و مردمان آن را در دست مطالعه و بررسی دارد نیز گفت: اگر می خواهیم اسلامی ندوشن را بشناسیم ابتدا باید کتاب روزهای این استاد را بخوانیم زیرا او تنها نویسنده ای است که نوشته هایش درون جوش و برون ریز است.
حسین رافی، نویسندگانی چون رشیدالدین میبدی و اسلامی ندوشن را سلطان نثر فارسی دانست که شیوا ترین و زیباترین نثر را دارند و صاحب سبک خاص و منحصر به فرد هستند.
وی اظهار داشت: دکتر اسلامی ندوشن شخصیتی است که از زادگاه خود هویت گرفته و به آن هویت داده و او تنها یک ادیب نام اشنای ایران نیست؛ بلکه نماد فرهنگ و تاریخ ایران زمین است.
حسین مسرت نویسنده و پژوهشگر استان یزد هم در نقد و تحلیل کتاب روزها گفت: این کتاب از جامعیت خوبی برخوردار است و به همین دلیل نویسندگان آن را نقد و تحلیل کرده اند.
علی غیاثی ندوشن مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود رهبران استاد خوشنویسی ایران، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانافر مدیر کل اموزش و پرورش، علی اکبر جعفری ندوشن عضو هیئت علمی دانشگاه یزد، رقیه دوست فاطمی ها مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد از دیگر سخنرانان این مراسم ادبی بودند که در خصوص شخصیت علمی و ادبی دکتر اسلامی و علاقه مندی این استاد به ایران و فرهنگ و ادب فارسی سخنرانی و از مقام علمی این نویسنده تجلیل کردند.
این آیین به همت و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد، بخشداری، شهرداری، آموزش و پرورش این شهر و موسسه مردم نهاد اندیشه روشن ندوشن برگزار شد.
شب دکتر اسلامی ندوشن با عنوان ایران را از یاد نبریم چهارشنبه شب ۱۹ دیماه با حضور اندیشمندان، ادیبان، فیلسوفان، صاحب نظران و فرهنگ دوستان کشور و استان در تالار جمعیت هلال احمر یزد برگزار و کتاب ‘نامه به فرزند’ دکتر اسلامی ندوشن تازه ترین اثر این ادیب رونمایی شد.
دکتر اسلامی ندوشن بیش از ۵۰ جلد کتاب تالیف کرده است که ۱۰ اثر آن با موضوع ایران است.
وی هم اینک در کشور کانادا نزد فرزندانش حضور دارد.
ندوشن با پنج هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلو متری شمال غرب مرکز استان قرار دارد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

551 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی