دانشگاه تورنتو کانادا برای دکتر اسلامی ندوشن بزرگداشت گرفت

دانشگاه تورنتو کانادا برای دکتر اسلامی ندوشن بزرگداشت گرفت

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ پس از برگزاری ۲ شب فرهنگی با عنوان دکتر محمد علی اسلامی ندوشن در یزد و زادگاهش ندوشن، دانشگاه تورنتو کانادا هم برای این نویسنده و ادیب ایران، مراسم بزرگداشت برگزار و از مقام علمی و فرهنگی وی تجلیل کرد.
در مراسم بزرگداشت این نویسنده که با حضور شماری از اساتید، دانشجویان و فرهنگ دوستان ایران برگزار شد؛ دکتر شیرین بیانی همسر دکتر اسلامی ندوشن و از اساتید دانشگاه با تجلیل از مقام علمی این استاد گفت: وی بیشتر عمر خود را برای اعتلای فرهنگ و ادب فارسی صرف کرد.
دکتر اسلامی ندوشن نویسنده معاصر کشور و نویسنده کتاب “روزها” هم در سخنان کوتاهی از ایرانیان علاقه به فرهنگ و ادب فارسی و فرهنگ دوستان ایران تجلیل کرد.
کتاب “روزها” ماندگار ترین اثر ادبی دکتر اسلامی ندوشن می باشد و “نامه به فرزند” تازه ترین اثر چاپ شده و “شهرزاد قصه گو” تازه ترین اثر تجدید چاپ این استاد می باشد.
همچنین کتاب «گردونه روزگار»، که مجموعه‌ مصاحبه‌ای با دکتر شیرین بیانی است، با حضور دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در کانون کتاب تورنتو معرفی شد.
به مناسبت فرارسیدن سال ۲۰۱۹ میلادی، کتاب «گردونه روزگار» که مصاحبه‌ای با دکتر شیرین بیانی، استاد دانشگاه تهران است در ۱۳۸‌امین نشست کانون کتاب تورنتو معرفی شد. این نشست با همکاری بخش ایران‌شناسی دانشگاه تورنتو برگزار شد.
در این نشست از ویژه‌نامه «ایران نامگ» که در بزرگداشت دکتر اسلامی ندوشن منتشر شده بود، رونمایی شد که دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن با توجه به کهولت سن در این مراسم حضور داشت.
کتاب «گردونه روزگار» حاصل گفت‌وگویی تفصیلی با دکتر شیرین بیانی درباره زندگی، تاریخ، گذشته، آینده، روابط و مناسبات انسانی، زن و مرد، خیام نیشابوری،‌ عشق و چند و چون علم و دانشگاه است.
این مراسم روز جمعه ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹ در سالن شهرداری نورت یورک، تورنتو برگزار شد.
لازم به ذکر است دکتر محمد علی اسلامی ندوشن بیش از ۵۰ اثر ادبی و فرهنگی و بیش از ۵۰۰ مقاله علمی به رشته تحریر درآورده است و کتاب های او در اغلب کتابخانه های کشور موجود است و مقالاتش هم در اغلب مجلات و رسانه های بین المللی به چاپ رسیده است.
وی متولد ۱۳۰۴ در ندوشن استان یزد می باشد.
این استاد به دلیل کهولت سن و بیماری هم اینک در کانادا نزد فرزندانشان زندگی می کند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

536 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی