بزرگداشت شادروان دکتر فرهنگ خادمی ‌ندوشن در تهران برگزار خواهد شد

بزرگداشت شادروان دکتر فرهنگ خادمی ‌ندوشن در تهران برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه فرهنگی-خبری فرهنگ ندوشن ؛ در پی سلسله نشست های تخصصی، انجمن علمی-دانشجویی باستان شناسی دانشگاه تربیت مدرس در نظر دارند بزرگداشت شادروان دکتر فرهنگ خادمی ‌ندوشن همراه با رونمایی از شماره جدید نشریه پژوهش های باستان شناسی مدرس در روز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴ در محل تهران، بزرگراه جلال آل احمد، پل نصر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده علوم انسانی، طبقه چهارم، تالار میرحسنی برگزار نماید. لذا از علاقه مندان دعوت می گردد در این مراسم حضور بهمرسانند.
لازم به ذکر است؛ دکتر فرهنگ خادمی ندوشن متولد ۱۳۴۰ تهران و از خانواده ای ندوشن تبار بود و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در تهران و تحصیلات دانشگاهی اش را در رشته باستان شناسی تا مقطع دکتری در هندوستان گذراند. او لیسانس را در رشته شیمی تجزیه در دهلی هندوستان در سال ١٣۶٢ و فوق لیسانس باستان شناسی را در پتنا هند در سال ١٣۶٨ با رتبه دوم دانشگاه گذراند.
دکتر فرهنگ خادمی ندوشن دکتری خود را در رشته باستان شناسی، سکه شناسی در دانشگاه هندویی بنارس هندوستان در سال ١٣٧۴ اخذ نمود. زمینه های مورد علاقه تحقیقاتی او تجزیه شیمیایی، دستگاه فلورسنسه و جذب اتمی، سکه شناسی، عصراشکانی، تاریخ سیاسی، عصراشکانی بود. وی سپس به عضویت هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران در آمد وی که از متخصصین به نام سکه شناسی و تاریخ دوره اشکانی در ایران محسوب می شد در مهرماه ۱۳۹۱ در اثر بیماری سرطان از دنیا رفت.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

536 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی