پیام مؤسسه اندیشه روشن ندوشن به دانشمند فرزانه دیارمان دکتر اسلامی ندوشن

پیام مؤسسه اندیشه روشن ندوشن به دانشمند فرزانه دیارمان دکتر اسلامی ندوشن

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ چهارمین جشن سالانه و خانوادگی نوروز باستانی ندوشن به همت مؤسسه فرهنگی – اجتماعی اندیشه روشن با شور و نشاط فراوان در روز جمعه سوم فروردین ماه ۱۳۹۷ در محل سالن ورزشی شهدای شهر ندوشن برگزار گردید و استقبال بی نظیر همشهریان عزیز در این جشن ملی زاید الوصف بود.
در این مراسم پیام استاد دکتر اسلامی ندوشن نویسنده شهیر معاصر ایران و جهان از کانادا به مناسبت نوروز ۱۳۹۷ در قالب ویدئویی ضبط شده پخش شد. در این ویدئو دکتر اسلامی ندوشن ضمن تقدیر از جوانان ندوشن بابت ایجاد مؤسسه اندیشه روشن ندوشن، خاطره های نوجوانی از ندوشن را بهترین یادگار زندگی خود دانستند و در پایان پیام خود ضمن آرزوی آینده ای روشن برای ایران، آن را شایسته سرافرازی و آبادانی دانستند، که جهت دانلود این کلیپ می توانید اینجا را کلیک فرمائید.
به پاس این پیام مؤسسه اندیشه روشن ندوشن نیز پیامی را برای ایشان صادر و ارسال نموده است که به شرح ذیل می باشد:
“دانشمند فرزانه و نویسنده توانا جناب آقای دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن:
زادگاه کهنسال ما که نام آن در سراسر گیتی به یمن اندیشه های جهان شمول آن حکیم سخن سنج و صاحب نظر ، به نیکی و فرزانگی شهرت یافته است، امروز رشد فرهنگی و اجتماعی بسیاری از جوانان و دانش آموختگان خود را در طی بیش از نیم قرن گذشته مرهون نقش الگوبخش شخصیت ممتازی چون شما می داند. چرا که در سایه سار آن “سرو سایه فکن” فرهنگ و ادب ایران بوده که این دیار کویری به رغم زمین سترونش از آسمان پرستاره ای در وادی دانش و معرفت برخوردار گردیده است.
امروز به نام نامی ”ندوشن“ می بالیم و از شما، دانشی مرد بزرگ که در سراسر ایران زمین نام دیارمان را با دانش، حکمت، معرفت و سخندانی پیوند زده و اعتباری گرانبار بدان بخشیده است، سپاسگزاریم. ما حسن شهرت دیارمان را مدیون فضل و کمال پرآوازه شما می دانیم و امیدواریم به شایستگی قدر این نیک نامی و خوش آوازگی را بدانیم.
اندیشه فرهنگ پرور و خرد گرای شما به لطف آن قلم سحار و سلیس تان، برای دهه های متوالی راهنمای روشن بسیاری از جوانان این دیار بوده است. چون آنان “فرهنگ و شبه فرهنگ” را به مدد اندیشه روشن شما بازشناختند و با “شنیدن سخن ها”ی شما، “ایران را از یاد نبردند” و “هشدار روزگار” را با نوشته های پر حکمت و اندرز شما دریافتند و با ورود به “باغ سبز عشق” شما، دل ربوده “سخنگویان وجدان ایرانی” شدند.
و بالاخره آنکه درس تلاش، وارستگی و سربلندی را در کنار سرگذشت زندگی نیاکان خود از “روزها”ی دل انگیز شما که بر تارک آثار ماندگارتان می درخشد فرا گرفتند.
ما به نمایندگی از این مردم صمیمانه ترین سپاس ها را بدرقه راهتان می کنیم و آرزوی سلامتی و طول عمری بلند برایتان داریم.”

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

384 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی