طراحی و ساخت قاشق هوشمند توسط نوجوانی از ندوشن برای بیماران حسی و حرکتی

طراحی و ساخت قاشق هوشمند توسط نوجوانی از ندوشن برای بیماران حسی و حرکتی

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ محمد جعفری ندوشن نوجوان مستعد دیار ندوشن موفق به ساخت قاشق تعادلی شده و جواز حضور در مسابقات فیراکاپ کشور و انتخابی مسابقات جهانی دانمارک را به دست آورده است.
قاشق هوشمند یا تعادلی قادر است لرزه های موجود در دست را شناسایی و آن را در وضعیت ثابت قرار دهد.
در این قاشق هوشمند حسگری قرار دارد که قادر به تشخیص لرزه در دست هست و بصورت خودکار خود را با دست تنظیم و به حرکت قاشق استحکام می بخشد.
همچنین این قاشق مناسب برای کسانی است که دارای بیماری پارکینسون هستند و یا به هر دلیل دیگری از لرزه دست رنج می برند، ضمن اینکه این قاشق هوشمند به گونه ای طراحی شده است که در هنگام غذا خوردن احساس آرامش بیشتری به کاربر خود می دهد.
همشهریان عزیز می توانند امروز و فردا به بازدید از ابداعات و نوآوری های نوجوانان مستعد ایرانی از ساعت ۸-۱۶ در دانشگاه امیرکبیر تهران بپردازند.
یادآوری می نماید این نوجوان، در بسیاری از جشنواره های علمی و فرهنگی برگزار شده توسط مؤسسه اندیشه روشن ندوشن نیز حضور داشته و نبوغ خود و پیگیر مطالب علمی و فناورانه بودن را نشان داده است. والدین ایشان آقای مهندس حمید جعفری ندوشن فرزند میرزا عباس (حسن بیغم) و خانم رحیمی ندوشن نیز همراهی بی دریغی با این فرزند خود داشته اند.
پایگاه اندیشه روشن ندوشن این موفقیت را به خانواده ایشان و مردم دیار علم و فرهنگ ندوشن تبریک گفته و برای این فرزند نخبه خود آرزوی موفقیت در این مسابقات و سایر جشنواره های نوآورانه و فناورانه موجود را دارد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

488 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی