مرمت آب انبارهای سطح شهر توسط شهرداری ندوشن

مرمت آب انبارهای سطح شهر توسط شهرداری ندوشن

شهردار ندوشن گفت: در راستای حفاظت از ابنیه ارزشمند تاریخی، عملیات اجرایی ساماندهی و مرمت آب انبارهای تاریخی ندوشن آغاز شد.
به گزارش پایگاه فرهنگی-خبری فرهنگ ندوشن و به نقل از روابط عمومی شهرداری ندوشن ؛ سیدهادی موسوی ندوشن با اشاره به اهمیت آثار ابنیه و محوطه‌های تاریخی ندوشن گفت: ندوشن حلقه ارتباطی استانهای یزد، اصفهان و فارس به شمار می‌رود که با وجود آثار خود می‌تواند به عنوان یکی از حوزه‌های مهم گردشگری کشور تعریف شود.
موسوی افزود: آب انبارهای ندوشن از آثار تاریخی متعلق به دوره قاجار است که با توجه به قدمت این آثار، حفاظت، نگهداری و انجام اقدامات رفع خطر مرمتی جهت جلوگیری از وارد آمدن آسیب‌های بیشتر به آن حائز اهمیت است.
موسوی با اشاره به آغاز عملیات مرمت و ساماندهی این بنای تاریخی اظهار داشت: عملیات مرمت و ساماندهی این بناهای تاریخی شامل برداشت بافت نامتعارف، اجرای مجدد ورودیها، آوار برداری راه پله ها و بازسازی پله های تخریب شده، آوار برداری بام مخزن ها و … با تأمین هزینه‌ای بالغ بر یکصد و پنجاه میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری آغاز گردید و هم اکنون در حال اجرا است.
شهردار ندوشن در پایان یادآور شد: امیدواریم با ساماندهی و مرمت این آثار بتوانیم گام مهمی در راستای حفاظت و نگهداری از مواریث ارزشمند تاریخی – فرهنگی و تقویت فرصت‌های گردشگری منطقه ندوشن برای رسیدن به توسعه پایدار برداریم.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

648 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2021 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی