حضور عکاسان حرفه ای استانی و کشوری در دیارمان جهت چاپ کتاب تصاویر ندوشن

حضور عکاسان حرفه ای استانی و کشوری در دیارمان جهت چاپ کتاب تصاویر ندوشن

به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن ؛ مؤسسه فرهنگی – اجتماعی اندیشه روشن ندوشن با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و شهرداری ندوشن در راستای معرفی بیشتر شهر تاریخی ندوشن در نظر دارند کتاب «تصاویر ندوشن» شامل تصاویری از ابنیه ها، آثار تاریخی، طبیعی و اماکن دیدنی، اماکن مذهبی، فرهنگ عامه و … به چاپ برسانند.

بدین منظور در چند مرحله از عکاسان حرفه ای استان و کشور دعوت بعمل آمده تا به عکاسی از دیارمان بپردازند که در آبان ماه ۱۳۹۵ حدود پانزده نفر از خبرگان عکاسی استان یزد در ندوشن حضور یافتند.

همچنین در تابستان ۹۶ بردیا سعادت، یکی از عکاسان منظره برجسته ایران و ساکن ارومیه به ندوشن سفر نمود. این عکاس منظره حرفه ای که از دیرباز علاقه و توجه خاصی به طبیعت و مناظر طبیعی داشته تا کنون به مناطق زیادی از کشور ایران سفر کرده و عکس هایی تماشایی از مناظر دیدنی ایران به ثبت رسانده است. بردیا سعادت عکاس منظره ایرانی، متولد تهران و بزرگ شده و ساکن ارومیه است. شهرت وی بیشتر به خاطر عکاسی لنداسکیپ است. تعدادی از عکاسان پارسیان تحت سرپرستی بردیا سعادت موفق شدند مدال طلای عکاسی در بخش چشم‌انداز و طبیعت در جشنواره بین‌المللی تاجیکستان، زیر نظر انجمن عکاسان آمریکا را کسب کنند.

اخیراً نیز فرزین ناظم زاده عکاس حرفه ای کشور و عضو انجمن عکاسان ایران به عکاسی از دیارمان پرداخته است که دارای افتخارات فراوانی می باشد.
سه قطعه عکس از فرزین ناظم زاده طی چهار ماه گذشته در جشنواره هایی در نروژ، فرانسه و انگلستان حائز مقام شدند.
فرزین ناظم زاده، عکاس و طراح درباره حضور عکس هایش در عرصه بین المللی و موفقیت های چند ماه اخیر آنها گفت: عکس «صبح برفی» را به جشنواره عکس ارکتیک نروژ فرستادم که مدال طلای این جشنواره را کسب کرد. این جشنواره زیر نظر فدراسیون بین الملللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا برگزار می شود. عکسی با عنوان «تلاش» را هم به جشنواره عکس ردیسایم فرانسه که زیر نظر فدراسیون بین الملللی هنر عکاسی (فیاپ) برگزار می شود ارسال کردم که دیپلم افتخار این جشنواره را دریافت کرد. عکس «ماهیگیران انزلی» هم در جشنواره عکس بریستول انگلستان که زیر نظر فیاپ و انجمن سلطنتی عکاسی انگلستان است، تقدیر شد.
فرزین ناظم زاده متولد ۱۳۴۱ است و به مدت سی سال است که در کنار طراحی معماری به عکاسی حرفه ای مشغول است و از سال ۱۳۹۲ عضو انجمن ملی عکاسان ایران شده است.
عکس های ناظم زاده در جشنواره های تصویر سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ در بخش نگاهی دیگر در میان منتخبان دیده می شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

362 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی