با احداث محور ورزنه به ندوشن/مسیر شرق اصفهان به یزد کوتاه می‌شود

با احداث محور ورزنه به ندوشن/مسير شرق اصفهان به يزد كوتاه مي‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از محور ورزنه به ندوشن، مسیر منطقه شرق اصفهان به استان یزد حدود ۵۰ کیلومتر کوتاه می‌شود.
به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن و به نقل از خبرگزاری موج ؛ محمود محمودزاده گفت: این پروژه به طول ۷۵ کیلومتر با همکاری ادارات راه و شهرسازی استان اصفهان و یزد در حال اجرا می‌باشد که ۳۵ کیلومتر آن در حوزه استان اصفهان تکمیل و از ۴۰ کیلومتر حوزه استان یزد ۲۰ کیلومتر آن در حال اجرا و ۲۰ کیلومتر باقیمانده در حال برگزاری مناقصه است.
وی هدف از اجرای این پروژه را سهولت دسترسی منطقه شرق اصفهان به استان یزد عنوان کرد و اظهار داشت: با تکمیل و بهره‌برداری این محور حدود ۵۰ کیلومتر مسیر منطقه شرق اصفهان به استان یزد کوتاه می‌شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین در بازدید از عملیات اجرایی محور دو بانده ورزنه-اژیه هدف از اجرای این پروژه را کاهش تصادفات رخ به رخ و برقراری ایمنی تردد عبور و مرور و اتصال شرق اصفهان به صورت دوبانده به مرکز استان عنوان کرد و گفت: طول این پروژه ۲۱ کیلومتر می‌باشد که ۸ کیلومتر از آن تکمیل و در حال اجرای روکش آسفالت گرم و مابقی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام عملیات راهسازی است.
“منبع: خبرگزاری موج”

*برخی از منافع ایجاد جاده ورزنه _تالاب گاوخونی _ندوشن :
-کوتاه شدن مسیر اصفهان – یزد با احیای جاده اصلی ابریشم به میزان هفتاد کیلومتر از طریق ( یزد – نیوک – علویه – ندوشن – مزرعه علی شفیع – قلعه خرگوشی – تالاب گاوخونی – ورزنه – اصفهان ) .
۲-پوشش دادن جمعیت شهری شهرهای تاریخی ورزنه و ندوشن .
۳-حذف گردنه ملا احمد و عبور از مسیری با کمترین عوارض طبیعی و کاهش هزینه ها .
۴-دسترسی به منطقه توریستی و گردشگری تالاب گاوخونی .
۵-احیای رباط شاه عباسی ( قلعه خرگوشی ) و توسعه آن بعنوان منطقه گردشگری شهرستان و استان .
۶-احیای بافت قدیم شهر ندوشن .
۷-ارتباط بین دو قطب کشاورزی و دامداری ( ورزنه – ندوشن ) و تبادل و خرید و فروش محصولات .
۸-آثار و ابنیه های ارزشمند موجود اعم از برج و باروها ، قلعه ، منار جنبان ، مساجد و تکایا و دربندها و صدها اثر به ثبت رسیده گویای این مسئله است که ندوشن در گذشته دارای رونق و آبادانی خاصی بوده و به دلیل حذف این راه و احداث جاده سنتو این شهر در محرومیت قرار گرفته است .
مردم ندوشن چندین سال است منتظرند با احیای راه ابریشم شاهد شکوفایی این دیار باشند .

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

364 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی