افلاکیان را چه نیازی است به خاکیان

افلاکیان را چه نیازی است به خاکیان

“حاج سید مهدی موسوی ندوشن”
دیر زمانی نیست که دو چل چله جدا افتاده از قافله هفتِ پرستوهای مهاجر و گم کرده راه خانه، روح مطهرشان به افلاک و تن پاکشان برای آسودن در آشیانه ای به دنبال خاک، طولانی راه را پیمودند. شهرها و روستاهای بسیاری را در نوردیدند و سرانجام دیار ما را بر گزیدند و فرود آمدند. به شهری قدم نهادند که مردمان خوب و نجیبش روزها قبل از آن وسائل استقبال و آشیانه هایی در محلی در خور برایشان مهیا نموده و با اشک چشمان خود آب زده بودند راه را، در روز ورود به استقبالشان رفتند و تن های پاک و مطهرشان بر سر دستان خود به تپه ای مشرف به شهر ندوشن انتقال داده و در آنجا و در آشیانه هایشان جای دادند. زیبا مهمانی ای بود و میزبان بخوبی میزبانی کرد بطوریکه زبانزد خاص و عام در استان شد و بعضی از ائمه جمعه از جمله امام جمعه معزز یزد در خطبه های نماز زبان به تحسین گشود و از مردم قدردانی کرد.
امروز قریب به یکسال از آن میهمانی لاله های سرخ می گذرد و فرماندهی و اعضاء بسیج ندوشن همراه با امام جمعه محترم این شهر و با کمک شهردار و پرسنل شهرداری و جوانان برومند این شهر بنا دارند مراسم اولین سالگرد این دو پرستوی مهاجر و یادواره ده ها شهید منطقه ندوشن را در تپه نورالشهداء و مسجد الغدیر برگزار کنند که امری بسیار بجا و پسندیده است.
اگر چه آسمانی ها جایگاهی بمراتب اعلاء دارند اما چه خوب است همه با هم در این مراسم ها شرکت کنیم همانطوریکه بی سابقه ترین مراسم تشییع را برای آنان برگزار کردیم. اما باید یادمان باشد ما گوهرهای ذی قیمتی در حسینیه ها، بقعه ها و گلزار شهدای این شهر به خاک سپردیم که همه ما مدیون خون آن عزیزان هستیم و هیچگاه نباید وجود گرانقدر این عزیزان تحت تأثیر وجود شهدای گمنام قرار گیرد و با افراط و تفریط خاطر خانواده های محجوب و معزز شهدای شهر و دیارمان را خدای ناکرده مکدر سازیم. اگر چه هر دو طیف میوه یک درختند و با هدفی مشخص که همانا اسلام، قرآن و نظام و ایران بود با اطاعت از فرمان ولی امر زمان به جبهه ها رفتند، قهرمانانه جنگیدند و سرانجام در راه جانان جان دادند و موفقیت در سوداگریشان را به رخ کشیدند.
معامله شیرینشان با خداوند متعال گوارای وجودشان. والسلام.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

345 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی