تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه صنایع تولیدی کوچک در ندوشن

تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه صنایع تولیدی کوچک در ندوشن

حمایت از صنایع کوچک عامل مهمی برای توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان است.
به گزارش پایگاه فرهنگی – خبری فرهنگ ندوشن و به نقل از خبرنگار خبرگزاری بسیج از ندوشن ؛ ۲۱ مرداد ماه به روز حمایت از صنایع کوچک نامگذاری شده و همان گونه که مقام معظم رهبری نیز تاکیده کرده‌اند نقش و جایگاه صنایع کوچک در رشد و توسعه اقتصادی کشور بسیار ویژه است. بررسی ها نشان داده است که صنایع کوچک و متوسط از طریق چهار کانالِ کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد جهانی تاثیر گذارند.
از آنجایی که اقتصاد مقاومتی نیز به دنبال کاهش بیکاری، افزایش تولید و اقتصادی پویا است؛ از این رو تقویت این صنایع کوچک می تواند نقش به سزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد و روز ۲۱ مرداد و نامگذاری این روز به نام حمایت از صنایع کوچک و پرداختن به مسائل و مشکلات صنایع کوچک تا حدود بسیار زیادی می‌تواند مسأله رکود و بیکاری را در کشور حل ‌و فصل کند.
در واقع دولت باید برنامه ویژه ای برای حمایت از صنایع کوچک و خرد تدوین کند و بسته های حمایتی خود را زودتر عملی کند و ملت نیز باید از تولیدات ملی حمایت کرده و به سمت مصرف تولید داخلی گام بردارند تا صنایع کشور از وابستگی خارج شده و در برابر تهدیدات و تحریم های دشمنان روی پای خود بایستیم.
در این رابطه یکی از جوان ندوشنی می گوید: تولیدات ما از صنایع کوچک شروع می شود و با حمایت و توجه ویژه به این صنایع می توانیم به صنایع بزرگ و پروژه های عظیم برسیم.
وی افزود: حمایت از صنایع کوچک عامل مهمی برای توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان است و جوانان بهترین ظرفیت برای اجرای اقتصاد مقاومتی بوده و مسئولین باید توجه خاص به آنها داشته و به این سرمایه ها بها دهند.
اقتصاد مقاومتی راهگشای مشکلات و راه کار برون‌رفت از معضلات اقتصادی کشور است و یکی از بخش های که در تحقق شعار سال نقش دارد راه اندازی صنایع کوچک تبدیلی است و با راه اندازی و ایجاد صنایع کوچک تبدیلی در بخش دامپروری و بسته بندی محصولات دامی می توان در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسزای داشت و تعداد زیادی از افراد بیکار را جذب کرد.
در این رابطه یکی از دامداران ندوشنی به خبرنگار ما می گوید: صنایع کوچک تبدیلی ظرفیت بسیار بالایی در اشتغال زایی دارند.
متاسفانه نبود صنایع تبدیلی در زمینه محصولات دامی و نبود صنایع بسته‌بندی و فرآوری دامی باعث شده از همه ظرفیت‌های ندوشن در این زمینه به خوبی استفاده نشود.
در نتیجه تقویت و راه اندازی صنایع تبدیلی یکی از بهترین روش های توسعه اشتغال، افزایش درآمدها در مناطق شهری و روستایی و راهی موثر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی