بار دیگر نام دکتر اسلامی ندوشن بر خیابان های یزد

بار دیگر نام دکتر اسلامی ندوشن بر خیابان های یزد

به گزارش پایگاه فرهنگی ندوشن مرکز جغرافیای ایران و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد ؛ رئیس شورای اسلامی شهر یزد در خصوص مصوبه اخیر شورای شهر پیرامون نام‌گذاری خیابان‌های یزد به نام بزرگان یزدی، گفت: به زودی نام هفت نفر از برجستگان علمی و فرهنگی کشور که زادگاهشان یزد است بر معابر این شهر گذاشته خواهد شد.
حجت السلام “عباس زارع” در ادامه از جمله این مفاخر به “ابوالقاسم قلم‌سیاه” فیزیکدان، “ایرج افشار” پژوهشگر فرهنگ، تاریخ و ادب فارسی، “محمدعلی اسلامی ندوشن” منتقد و پژوهشگر برجسته و “محمد کریم پیرنیا” استاد دانشگاه و نظریه‌پرداز معماری و غیره یاد کرد.
وی افزود: البته هنوز مشخص نیست که کدام خیابان یا میدان به نام این افراد نام‌گذاری خواهد شد، ولی این مصوبه جزء اولویت‌های شورای شهر قرار دارد.
زارع همچنین خاطرنشان کرد: به دلیل پاسداشت مقام علمی و فرهنگی و ادبی مفاخر ایران نیز تصمیم داریم که یکی از خیابان‌های خوب یزد را به نام پروفسور سمیعی، جراح مغز و اعصاب و نخبه پزشکی ایران نام‌گذاری کنیم.
وی گرامیداشت مقام مفاخر علمی و فرهنگی در زمان حیاتشان و نیز تشویق جوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان به بزرگداشت مقام این مفاخر و برجستگان کشورمان را از اهداف این اقدام برشمرد.
این مسئول اظهار کرد: همچنین تصمیم داریم که خیابان‌های یزد را به نام آزادگان هشت سال دفاع مقدس و خیرین نیز نام‌گذاری کنیم تا به نحوی از خیرمندی و انسان دوستی نیز تجلیل شود.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی