شهر پویا ، نقطه هدف شهرداری ندوشن

شهر پویا ، نقطه هدف شهرداری ندوشن

به گزارش پایگاه فرهنگی ندوشن مرکز جغرافیای ایران ؛ شهردار ندوشن تشریح کرد : شهر پویا ، نقطه هدف شهرداری ندوشن است .
موسوی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه فرهنگی ندوشن اظهار داشت : در پی برگزاری جشن نوروزی توسط مؤسسه فرهنگی – اجتماعی اندیشه روشن ندوشن و استقبال کم نظیر شهروندان ، آمادگی شهرداری جهت مشارکت در اجرای برنامه هایی نظیر پیاده روی خانوادگی ، جنگ تابستانی ، جشن بادبادکها ، همایش آب و قنات و همایش رمه داری و نمایشگاه غذاهای محلی و … را اعلام نمودند .
وی افزود : شهرداری ندوشن در کنار تمام فعالیت‌های عمرانی ، خدماتی حرکت در مسیر برنامه‌های فرهنگی را نیز مد نظر قرار داده و در این راه ضمن تلاش برای توسعه این مراکز توجه به اجرای نمایشگاه‌ها و مسابقات مختلف را نیز مهم بر شمرده است .
موسوی با توجه به برگزاری جشن سالانه نوروزی ١٣٩۵ گفت : یکی از اهداف شهرداری ها فراهم نمودن فضای مناسب جهت ایجاد روحیه و نشاط در بین شهروندان است که حضور پرشور شهروندان در برنامه‌های شهری ضرورت برگزاری هرچه بیشتر برنامه‌های تفریحی و فرهنگی را نمایان می سازد .
وی افزود : این شهرداری همواره در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی حرکت در مسیر برنامه‌های فرهنگی را در رأس برنامه‌های خویش قرار داده و در این راستا از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد .
شهردار ندوشن با اشاره به مشارکت شهروندان تأکید کرد : بی شک مشارکت شهروندان در پروژه‌ های شهری امری مهم و اساسی است که ما نیز از شهروندان عزیز درخواست داریم خادمین خود را در امر اجرای پروژه‌های در دست اقدام ، یاری رسانند .
موسوی اظهار داشت : بی‌شک شهروندان هر شهری دارای توانمندی‌های مشارکتی بسیاری هستند که استفاده از این توانمندی‌ها یکی از زمینه‌های مناسب جهت رسیدن به اهداف شهر سالم ، پویا و با نشاط خواهد بود و از این دست به پروژه عظیم باغ ایرانی و همچنین ایجاد بازارچه در بافت قدیم و مشارکت در ایجاد خانه های بوم گردی اشاره کردند که ارائه جزییات بیشتر را به زمان پس از تصویب طرح موکول کردند .
شهردار ندوشن در بخش دیگری از سخنان خود گفت : هدف از اجرای پروژه‌ها توسعه شهر ، رشد عمرانی و شهرسازی منطقه ، تأثیرگذاری بر ارزش افزوده اراضی و رونق اقتصادی اراضی هم‌جوار و همچنین رونق فعالیت‌های ساخت و ساز و ساماندهی بافت‌ قدیم و در نهایت توسعه امکانات بخش عمومی و ایجاد محیطی شکوفا و پویا برای مردم و زندگی بهتر خواهد بود .
وی گفت : بی‌شک مشارکت همگانی شهروندان باعث رونق فعالیت‌های عمرانی و خدماتی شهرداری هاست ، لذا ما نیز امیدواریم با همکاری و مشارکت هر چه بیشتر اهالی شاهد اجرای سریع طرحها و بهره برداری عمومی از آنها باشیم .
موسوی خاطر نشان ساخت : تلاش شهرداری ندوشن در جهت اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی متناسب با نیازهای شهر است و در این راستا سعی خواهیم نمود از پتانسیل‌های منطقه حداکثر استفاده را نماییم تا بتوانیم در تحقق اهداف شهرداری و تمکین به خواسته های شهروندان بزرگوار که منجر به پیشرفت و شکوفایی در سطح شهر ندوشن شود گام برداشته و شاهد سربلندی دیارمان باشیم .


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1836 مطلب نوشته است .

۲ نظر on “شهر پویا ، نقطه هدف شهرداری ندوشن”

 • مهر wrote on ۳۰ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۰:۰۴

  درود بر سید عزیز. همیشه بهترین توصیفات و شایسته ترین آنها به قلم نمی آیند، من فکر میکنم اگر برخی دیگر از مسؤلین ما نیز در نُدوشن از تفکر سید گرانقدر برخوردار بودند، پیشرفت چندین برابر در این چند سال آخر حاصل شده بود و نیک واقفیم که به جهت برخی محدودیتهای از قضا ایجاد شده از سوی همینان، ره به جایی نمیبریم. در هر حال تلاشهای شهردار ارجمند هم در بعد توسعه و شهرسازی و هم در بعد فرهنگی بسی ستودنی است که اگر ایشان نبود به جرأت یک پای فعالیت های فرهنگی لنگ بود آرزوی سلامتی و دوام توفیقات بی وقفه از صمیم قلب.
  و اما تا در اینجا هستیم اجازه میخواهم یک پیشنهاد هم بدهم و آن اینکه میدان موازی میدان دکتر اسلامی ندوشن که البته شاید چندان هم شبیه میدان نباشد به نام خانم دکتر شیرین بیانی نامگذاری شود جدا از پیوستگی ایشان با دکتر اسلامی و کمک های وی به ساخت خانه فرهنگ و اهدای کتب، بنده فکر میکنم اگر قرار باشد نام دانشمندی برای مکان و محلی در ندوشن انتخاب شود از ابعاد مختلف ایشان اولی و ارجح هستند خانواده ای فرهیخته که که پدر و مادر و خواهر همگی استاد دانشگاه تهران و آن هم اساتید تاریخ و باستانشناسی  از این جهت نیز قرین نام دیار فرهنگ و تاریخ هست و جدای از آن بنده تاکنون محلی را با نام این خانواده بیانی که اتفاقا بسیار فراوان هم به فرهنگ ایران خدمت کرده اند ندیدم. به نظر بنده این نامگذاری اگر از میدان اسلامی ندوشن مهم تر نباشد لااقل از درجه اهمیت یکسانی برخوردار است، اطمینان دارم اگر این مطلب در شورای شهر پیشنهاد شود تمامی عزیزان بر آن صحه خواهند گذاشت.
  تشکر فراوان از مسؤل مصاحبه کننده، آنچه نیاز است و پیشتر هم بیان شد همین ادامه این مصاحبه ها با اشخاص فرهنگی مختلف پیرامون تاریخ و فرهنگ ندوشن است.
  با احترام و ارادت

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • فاطمه جعفری ندوشن wrote on ۳۱ فروردین, ۱۳۹۵, ۹:۴۳

  “وی گفت : بی‌شک مشارکت همگانی شهروندان باعث رونق فعالیت‌های عمرانی و خدماتی شهرداری هاست ، لذا ما نیز امیدواریم با همکاری و مشارکت هر چه بیشتر اهالی شاهد اجرای سریع طرحها و بهره برداری عمومی از آنها باشیم .”

  باسلام
  امروزه از مشارکت به عنوان کلید تحقق طرح های شهری یاد می شود؛ این امر نه تنها در تحقق پروژه ها موثر است، بلکه از طریق درگیر نمودن مردم با محیط زندگی خود، از انواع کمک های مردمی (مالی و نیروی انسانی) استفاده نموده و آنان را نسبت به محل سکونت خود حساس می نماید. بدین ترتیب مردم، خود را در برابر سکونتگاه خود مسوول دانسته و پایداری این طرح ها تضمین می شود و در نهایت اجرای پروژه های مختلف عمرانی با مشارکت مردم، روند دستیابی به آبادانی نقاط شهری و ارتقای شاخص های توسعه ای را افزایش می دهد.

  پیشنهاد مشارکت شهروندان در پروژه های عمرانی و انشاءا… تحقق این امر در آینده، حرکت بسیار خوبیست که شهردار محترم بدان اشاره نمودند. منتظر جزییات بیشتر از طرحهای مشمول مشارکت هستیم. شهرداری باید نسبت به افزایش مشارکت های مردمی در اجرای پروژه های عمرانی تلاش کند همچنین برنامه های علمی و عملی خود را در رابطه با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین چگونگی جلب مشارکت های مردمی در اجرای پروژه های عمرانی به منظور تکمیل و بهره برداری از آن ها ارائه دهد. 

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی