اعلام فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد

اعلام فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد

به گزارش پایگاه فرهنگی ندوشن مرکز جغرافیای ایران و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ؛ فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد.
علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اعلام این خبر گفت : علاقه مندان تا ٣٠ خرداد ماه سالجاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.
وی گفت: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره و بهره گیری از هنر سینما در ترویج این فرهنگ در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می شود.
وی با اعلام اینکه همه آثار جشنواره باید در راستای اهداف جشنواره و در قالب یکی از موضوعات ارزشی و دینی، اخلاقی و سبک زندگی اسلامی باشد، اظهار داشت: موضوعات جشنواره یازدهم با عناوین “فرهنگ رضوی” شامل احادیث، حکمت ها، داستان ها، پیام های آموزشی و تربیتی در کلام و سیره رضوی، یاران و خادمان امام، جایگاه ویژه علمی و اخلاقی و مناظرات حضرت و … و موضوع “سبک زندگی رضوی” شامل کلیه آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی جلوه ای از مفاهیم دینی، اسلامی، کرامات انسانی و فضایل اخلاقی را ارائه نماید می باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بخش های مسابقه جشنواره را در دو گروه بخش داستانی کوتاه و بخش مستند کوتاه عنوان کرد و افزود: بخش های جنبی جشنواره نیز شامل برگزاری بخش های فرهنگی و هنری و برگزاری کارگاه تخصصی و نشست های پژوهشی است.
این مقام مسئول جوایز جشنواره را شامل تندیس طلایی به همراه ۶ دیپلم افتخار به فیلم های منتخب برشمرد و گفت: حداکثر زمان فیلم‏های کوتاه بخش داستانی و مستند ۴٠ دقیقه و باید تولید سال ۹۳ به بعد بوده و یا در دوره های گذشته جشنواره شرکت نکرده باشند.
وی گفت: یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد از ١۶ تا ١٨ مرداد ماه سالجاری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار می شود و مراسم اختتامیه نیز ١٩ مردادماه ۹۵ است.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی