فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد

فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد

به گزارش پایگاه فرهنگی ندوشن مرکز جغرافیای ایران به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛ علی غیاثی ندوشن با اعلام این خبر گفت: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره و بهره گیری از هنر سینما در ترویج این فرهنگ در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می شود.
وی با اعلام اینکه همه آثار جشنواره باید در راستای اهداف جشنواره و در قالب یکی از موضوعات ارزشی و دینی، اخلاقی و سبک زندگی اسلامی باشد، اظهار داشت: موضوعات جشنواره یازدهم با عناوین «فرهنگ رضوی» شامل احادیث، حکمت ها، داستان ها، پیام های آموزشی و تربیتی در کلام و سیره رضوی، یاران و خادمان امام، جایگاه ویژه علمی و اخلاقی و مناظرات حضرت و … و موضوع «سبک زندگی رضوی» شامل کلیه آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی جلوه ای از مفاهیم دینی، اسلامی، کرامات انسانی و فضایل اخلاقی را ارائه کند است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بخش های مسابقه جشنواره را در دو گروه بخش داستانی کوتاه و بخش مستند کوتاه عنوان کرد و افزود: بخش های جنبی جشنواره نیز شامل برگزاری بخش های فرهنگی و هنری و برگزاری کارگاه تخصصی و نشست های پژوهشی است.
وی جوایز جشنواره را شامل تندیس طلایی به همراه شش دیپلم افتخار به فیلم های منتخب برشمرد و گفت: حداکثر زمان فیلم‌های کوتاه بخش داستانی و مستند ۴۰ دقیقه و باید تولید سال ۹۳ به بعد بوده و یا در دوره های گذشته جشنواره شرکت نکرده باشند و آخرین مهلت ارسال آثار نیز ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ است.
یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد از ۱۶ تا ۱۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۵ توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار می شود و مراسم اختتامیه نیز ۱۹ مردادماه ۱۳۹۵ اعلام شد.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی