مراودات فرماندار میبد با مقامات کشور و طرح موضوعات تعیین چارت اداری و پایه گذاری دادگاه بخش در منطقه ندوشن

مراودات فرماندار میبد با مقامات کشور و طرح موضوعات تعیین چارت اداری و پايه گذاري دادگاه بخش در منطقه ندوشن

به گزارش پایگاه فرهنگی ندوشن مرکز جغرافیای ایران ؛ فرماندار میبد در سفر دو روزه خود به تهران با مقامات قضایی و وزارت کشور دیدار و در خصوص برخی از نیازهای شهرستان بحث و تبادل‌ نظر کرد.
حسین فلاح در دیدار نخست خود با دکتر حجت‌الاسلام امینی معاون منابع انسانی قوه قضائیه که هماهنگی آن از سوی دفتر آیت‌الله اعرافی امام‌ جمعه میبد فراهم‌ شده بود موضوع پایه‌گذاری دادگاه بخش در منطقه ندوشن را مطرح کرد.
وی در این دیدار با اشاره به الحاق بخش ندوشن به شهرستان میبد، ظرفیت‌های این بخش را تشریح و خواستار ایجاد راه اندازی دادگاه بخش در منطقه ندوشن شد.
فرماندار میبد با بیان اینکه بخش ندوشن از بخش‌های مهم شهرستان میبد محسوب می‌شود گفت: با توجه به فاصله ۵۰ کیلومتری که این بخش از مرکز شهرستان دارد و برای تسهیل خدمات به مردم ایجاد دادگاه در این بخش از نیازهای اساسی آن منطقه است.
وی افزود: به حمدالله در این سفر معاون نیروی انسانی قوه قضائیه قول دادند پس از ارزیابی و بررسی شرایط تأمین نیروی انسانی و قاضی و احداث چند واحد مسکونی برای قضات از سوی یک خیر، دادگاه بخش در منطقه ندوشن راه‌اندازی شود.
فرماندار میبد در ادامه در دیدار با مدیرکل بودجه وزارت کشور هم با تشریح جایگاه شهرستان میبد به لحاظ جمعیتی و شرایط علمی، فرهنگی و سیاسی خواستار ارتقاء فرمانداری این شهرستان شد.
حسین فلاح با بیان اینکه شهرستان میبد برای توسعه و آبادانی در ابعاد مختلف نیاز به کار بیشتری دارد گفت: برای پی گیری و انجام امور شهرستان، فرمانداری میبد نیاز به دو معاون در عرصه دارد که کلیات آن به تائید مقامات رسیده و تعیین چارت اداری برای بخش‌های ندوشن و بفروئیه که مورد تصویب است قرار گرفت.
وی افزود: نتیجه این مراودات هم این بود که فرمانداری میبد برای اداره امور این شهرستان دو معاون داشته باشد.
و اما دیدار سوم فرماندار میبد با مدیرکل پشتیبانی وزارت کشور بود که فلاح احداث خانه گلشن به‌ عنوان مجموعه رفاهی را با مدیرکل در میان گذاشت.
وی امور رفاهی را یکی از نیازهای کارکنان استانداری و فرمانداری‌ها در نقاط مختلف کشور عنوان کرد و گفت: ایجاد مجموعه خانه گلشن به‌عنوان یکی از آثار تاریخی در مجموعه بافت قدیم این شهرستان برای رفاه و آسایش کارکنان استانداری‌ها و فرمانداری‌های کل کشور کاری است که فرمانداری این شهرستان به آن پرداخته است تا از این ظرفیت در صورت نیاز استفاده شود.
فرماندار میبد خاطرنشان کرد: شاید استفاده از این فضا، فرصت‌های خوبی را برای مراودات مقامات استان‌ها و وزارت کشور با مقامات شهرستان را فراهم کند که به ‌نوبه خود باعث افزایش تعاملات و توسعه و پیشرفت شهرستان را هم به دنبال خواهد داشت.
فلاح در ادامه با اشاره به تعامل خوب بخشدار مرکزی و شرکت تعاونی دهیاری‌های شهرستان با فرمانداری در جهت ایجاد بعضی از زیرساخت‌ها در شهرستان گفت: امیدواریم با پی گیری‌ها در جهت توسعه و پیشرفت امور در شهرستان که در حال انجام است شاهد اتفاقات خوبی باشیم.
“منبع : روابط عمومی فرمانداری میبد”

farmandar (1)

farmandar (2)

farmandar (3)


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1835 مطلب نوشته است .

۶ نظر on “مراودات فرماندار میبد با مقامات کشور و طرح موضوعات تعیین چارت اداری و پایه گذاری دادگاه بخش در منطقه ندوشن”

 • م.صاد.ن wrote on ۵ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۲:۲۳

  این همه اداره مهم تر وجود داره
  مثلا سازمان ثبت هم زیر نظر قوه قضاییه هست
  کدومش مهمتره؟
   آیا امکان ندوشنی بودن قاضی یا کارمند دادگستری وجود داره؟
  ضمنا مگه در طول این دوسال چند پرونده از منطقه ندوشن در دادگستری میبد مفتوح شده است که چنین نیازی احساس شده
  من واقعا درک نمی کنم این همه سازمان مورد نیاز چرا این
  ببینید دقت کنیم تادادگستری نباشه همه چیز بین مردم به صورت کدخدامنشی ختم بخیر میشود 
  اصلا دور بودن مسیر برای طرح دعوا برای ندوشن بهتر است
  چون تابرسند به شهرستان مصالحه کرده اند
  حتی وقتی ما به صدوق هم ملحق بودیم پرونده زیاد نداشتیم
  بهرحال بودن دادگاه علی رغم نیاز و اینکه ارگانی مقدس هست، جلوه خوبی ندارد بخاطر آنچه در همراهش می آید
  مثلا ما شاهد تقابل طرفین دعوا در جلو دادگاه تو ندوشن باشیم
  اصلا صورت پسندیده ای برای شهر فرهیخته ندوشن نخواهد بود.
  ماحاضریم خانه قلعه ایها به محلی برای گردشگری کارکنان و کارمندان استانداری تبدیل شود و رنج سفر به میبد برای طرح دعوا را بکشیم.
  البته فی المثل شعبه دادگاه خانواده برای امورات احوال شخصی قطعا باعث کمک است
  امادربرآورد کلی باید عطارابه لقا بخشید
  چه آنکه نهایتا تصویب هم که شود
  آن وقت میگویند پیگیری کردیم
  حالا شما خیرین پیدا کنید برای ساخت ساختمانها!
  شخصا ابدا  و اصلا این را نمیپسندم
  این همه اولویت کاری و قولها برای ندوشن،من نمی دانم این از کجا بود، اصلا خبر شوکه ام کرد و از ابتدای بخش شدن همیشه نگران طرح بحث دادگاه بخش بودم.
  بسیار خوب خواهد بود اگر سایت مرکز جغرافیا از قضات و وکلای ندوشن که کم هم نیستند درخواست کند پیرامون ضرورت یا عدم ضرورت و مفید بودن یا نبودن و اثرات وجود دادگاه بخش مطلبی را بنویسند.
  تشکر و سپاس
  با احترام فراوان

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • همشهری wrote on ۵ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۸:۳۳

  آقای م . ص عزیز
  خودتان خوب می دانید تشکیل و وجود بخش الزاماتی قانونی دارد. مطمئنا اگر ضرورتی برای ایجاد دادگاه بخش نبود قانون گذاران مریض نبودند با ایجاد یک ساختار جدید هزینه ای بر دوش دولت تحمیل کنند. راحت کار دادگاه بخش را به دادگاه شهرستان می سپردند. در ضمن شرح وظایف و محدوده اختیارات دادگاه بخش با دادگاه های بالاتر فرق دارد. مثلا این دادگاه در بحث دعاوی مالی حد نصاب مشخصی دارد و بالاتر از آن در دادگاه شهرستان قابل رسیدگی است و یا اینکه در قانون آمده است دادگاه بخش سعی می کند دعوی و منازعه مطروح در امور حقوقی را به طریق سازش خاتمه دهد.

  دادگاه بخش ندوشن نه به داره نه به بار! همچنین ندوشن نه اولین بخشی است که قرار است در آن دادگاه تأسیس شود نه آخرین آن. الان خیلی از بخش ها در استان های مختلف دادگاه دارند. استان یزد ۱۰ بخش مستقل دارد که در چهار بخش نیر، زارچ، مروست و عقدا دادگاه وجود دارد. آیا به نظر شما وجود دادگاه در بخش فلان نشانه مشکل دار مردم این بخش است. یا اینکه مردم فلان نسبت به مردم بخش فلان که دادگاه ندارند خیلی بیشتر با هم دعوا دارند.
  آقای م .ص بنده هم مثل شما معقدم ندوشن نیازهای ضرورتی تر که هیچ نیازهای حیاتی تر از تشکیل دادگاه دارد. و اگر قرار است نیازهای ندوشن را اولویت بندی کنیم دادگاه هم باید باشد ولی در جایگاه آخر. حتی اگر این دادگاه هیچ پرونده ای نداشته باشد.
  ته حرف من این است که نکند مثل ۷۰ سال پیش بخشی را که به ما دادند به بهانه های خوب یا بد از ندوشن بکنیم و بعد مجبور شویم چندین دهه با زحمت و گرفتاری و با دادن هزینه های فراوان همان بخش را دوباره بگیریم.
  اجازه بدهید به دور از احساسات و بر پایه منطق و دور اندیشی و آینده نگری با این قضیه برخورد کنیم.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • حقوقدان wrote on ۵ مرداد, ۱۳۹۴, ۲۰:۰۱

  اقای صادقی اداره ثبت هم در ندوشن داره افتتاح میشه کارهای زیر بنایی ش انجام شده هرچی می دهند برای ندوشن خوبه اخه چندین نفر می روند سرکار کاری نکنید همین هم به ما ندهند

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • جعفری ندوشن wrote on ۵ مرداد, ۱۳۹۴, ۲۰:۵۴

  با نظر جناب صادقیان کاملا موافقیم

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • آزاد wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۴, ۷:۴۸

  دست شما درد نکند آقای فرماندار!
  ولی خواهشا بیشتر برای اشتغال جوانان و جلوگیری از مهاجرت آنها تدبیری بیاندیشید.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • جعفری ندوشن wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۲:۵۰

  سلام
  “وی افزود: به حمدالله در این سفر معاون نیروی انسانی قوه قضائیه قول دادند پس از ارزیابی و بررسی شرایط تأمین نیروی انسانی و قاضی و احداث چند واحد مسکونی برای قضات از سوی یک خیر، دادگاه بخش در منطقه ندوشن راه‌اندازی شود.”
   سوال: اگر چند واحد مسکونی برای قضات از سوی یک خیر ساخته نشود، دادگاه راه اندازی نخواهد شد؟؟؟!!!

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی