ندوشن می تواند در زمینه گردشگری مورد توجه باشد/ تربیت بدنی شهرستان فعالیتی در ندوشن نداشته است/ تخریب مراتع به خاطر معادن

ندوشن می تواند در زمینه گردشگری مورد توجه باشد/ تربیت بدنی شهرستان فعالیتی در ندوشن نداشته است/ تخریب مراتع به خاطر معادن

عابدینی شهردار سابق ندوشن گفت : ندوشن با توجه به دارا بودن طبیعت بکر و با داشتن ۴۵ هکتار بافت تاریخی منحصر به فرد، می‌تواند در زمینه گردشگری فعال و مورد توجه واقع شود.
به گزارش خبرنگار نارین نیوز، عضو شورای شهر ندوشن در نشست خبری صاحبان رسانه با اعضای شورای شهرستان میبد اظهار داشت: سیاست اعضای شورای شهر ندوشن بر پیگیری مقوله‌های زیربنایی از جمله آب، گاز و اشتغال است.
عابدینی با بیان اینکه عملیات لوله گذاری گاز در بخش ندوشن به طول ۲۸ کیلومتر انجام شده است، افزود: این پروژه با هزینه کرد ۱۰ میلیارد تومان، به زودی بهره برداری می‌شود.
وی همچنین به لوله گذاری آب کوهرنگ از مسیر خلیل آباد – عقدا به سمت ندوشن اشاره کرد و گفت: عملیات لوله گذاری این پروژه به طول ۵۴ کیلومتر اجرایی شده و امیدواریم در سال ۱۳۹۴ شاهد بهره برداری آن باشیم.
عضو کنونی شورای شهر ندوشن در پاسخ به سؤال خبرنگار نارین نیوز مبنی بر برنامه ریزی مسئولان این بخش در زمینه گردشگری اظهار داشت: شهر ندوشن با توجه به دارا بودن طبیعت و محیط زیست بکر و با داشتن ۴۵ هکتار بافت تاریخی منحصر به فرد و ۱۰۰ بنای ثبت شده، می‌تواند در زمینه گردشگری فعال و مورد توجه واقع شود.
وی عدم وجود زیرساخت‌های لازم از جمله هتل و اقامت گاه‌های مناسب را مانع رونق گرفتن مبحث گردشگری در این شهر عنوان کرد و افزود: امیدواریم با الحاق ندوشن به شهرستان تاریخی میبد، اقدامات لازم درخصوص هدایت تورهای گردشگری به این منطقه صورت گیرد و مشکلات پیش روی ندوشن در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی مرتفع گردد و اشتغالزایی پاکی در این راستا فراهم و بافت سنتی و طبیعت منطقه حفظ شود.
عابدینی همچنین به مشکلات شهر ندوشن در حوزه معادن اشاره کرد و تصریح کرد: بهره برداری از معادن این منطقه، بسیاری از مراتع هزاران ساله دامداران را از بین برده و به محل مناسبی برای ایجاد ریزگردها تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: این موضوع همچنین باعث تخریب جاده‌ها و پل‌ها شده و امنیت منطقه را به هم زده است.
عضو شواری شهر ندوشن نظارت اداره منابع طبیعی در این منطقه را بسیار ضعیف بر شمرد و گفت: این معادن هیچ سودی بجز تخریب منطقه ندارد و متأسفانه شکایات و استشهادات محلی در این رابطه راه به جایی نبرده است.
وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار نارین نیوز در رابطه با مسئله مهاجرت در ندوشن گفت: در حال حاضر با توجه به ساخت و سازها و احداث جاده‌های ارتباطی، سطح مهاجرت در ندوشن کاهش یافته و وضعیت نسبت به ۱۰ سال قبل بهتر شده است.
شهردار سابق ندوشن افزود: در سال‌های اخیر تعداد خانوار در ندوشن افزایش یافته، اما جمعیت این بخش کاهش پیدا کرده است.
عابدینی سرانه جمعیت ندوشن را ۷/۲ عنوان کرد.
وی در پایان ضمن گلایه از مسئولین ورزشی شهرستان، گفت: شهر ندوشن تنها یک سوله ورزشی دارد و متأسفانه مدیریت تربیت بدنی شهرستان فعالیتی در بخش ندوشن نداشته است.
وی از رییس اداره ورزش و جوانان میبد خواست با تخصیص حداقل یک نفر نیرو، زمینه پیگیری امور ورزشی ندوشن را فراهم آورد.
“منبع : نارین نیوز”
nodoushan (2)


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

۲ نظر on “ندوشن می تواند در زمینه گردشگری مورد توجه باشد/ تربیت بدنی شهرستان فعالیتی در ندوشن نداشته است/ تخریب مراتع به خاطر معادن”

 • علی wrote on ۲۰ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۰:۴۷

  اینکه گفته شده منابع طبیعی داره توسط معادن تخریب میشه و نیز اینکه میبد کاری واسه ندوشن نکرده نکات فوق العاده ای هست که حتی آقای عابدینی نیز بدان اشاره کرده اند. ولی من مخالف این قضیه هستم که مرتب گفته میشود ندوشن منطقه بکری هست خب هست برای خودمان هست و نه استعمار و استثمار دیگران. همین باعث شده بسیاری از کارخانه و موارد ناپاک را بیاورن به سمت ندوشن شما ورودی ندوشن را نگاه کنید دیگر کو و کدام بکر بودنی را میبینید در یک جمله باعث شده تصمیم گرفته بشه که این منطقه هم باید بهم بخورد نباید بکر بماند.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
 • رحیمیان wrote on ۲۱ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۱:۰۰

  از ماست که بر ماست. آیا هیچ کس ما را در اعتراض آرام جمعه ۲۲ اسفند ۹۳ در معادن سنگ ورودی ندوشن همراهی خواهد کرد؟؟

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی