استان یزد می تواند از کاندیداهای اصلی برای انتخاب پایتخت کتاب ایران باشد

استان یزد می تواند از کاندیداهای اصلی برای انتخاب پایتخت کتاب ایران باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از تلاش این استان برای انتخاب پایتخت کتاب ایران خبر داد.
علی غیاثی ندوشن طی نشستی در این اداره کل با اعلام این خبر گفت: این استان با توجه قابلیت های متنوع فرهنگی می تواند یکی از کاندیداهای اصلی در برای انتخاب پایتخت کتاب ایران باشد.
به گفته وی، برای موفقیت در این طرح مشارکت تمام ظرفیت های استان از جمله پدیدآورندگان، ناشران، کتاب فروشان، کتابداران، مشارکت سازمان های غیردولتی و دولتی مرتبط با کتابخوانی، حضور فعال مفاخر و مشاهیر شاخص ضروری است.
وی در ادامه با اشاره به مطرح شدن یزد در سال ۲۰۱۷ بعنوان شهر نمونه گردشگری از سوی سازمان همکاریهای اسلامی،گفت: دومین شهر تاریخی جهان برترین جاذبه های گردشگری، تاریخی و میراث فرهنگی زیادی دارد که هر کدام از آنها می تواند به تنهایی جاذبه ای منحصر به فرد برای بازدید گردشگران و دوستداران فرهنگی و تاریخ ایران و جهان باشد، بنابراین با برنامه های ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی می توان از این ظرفیت به خوبی بهره برد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در عین حال افزود: در این میان این شهر تاریخی سردمدار برخی بزرگان و مشاهیر هم بوده است که در طول تاریخ خدمات آنان برای کشور و حتی جهانیان منحصر به فرد بوده است.
وی دست نوشته ها و کتابهای بزرگانی همچون؛ آیت الله حاج شیخ عبد الکریم حائری، میرزا محمد فرخی یزدی، محمدکریم پیرنیا، شهید صدوقی، سیدعلی محمد وزیری یزدی، محمد ابراهیم باستانی پاریزی، محمدعلی ریاضی یزدی، حاج شیخ محمد حسین بهجتی اردکانی، مهدی اخوان ثالث، مهدی آذریزدی، ایرج افشار، محمد علی اسلامی ندوشن را از نمونه های بارز در این امر دانست.
غیاثی ندوشن در پایان همچنین از رسانه ها خواست با ارائه پیشنهادات و نظرات خود استان یزد را به سمت پایتخت کتاب ایران همراهی نمایند.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی