مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد : چراغ تئاتر را روشن تر از گذشته نگه می دارم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي یزد : چراغ تئاتر را روشن تر از گذشته نگه می دارم

مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره استانی، روز گذشته ۲۵ شهریور ساعت ۱۷ در تالار فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با حضور داوران این جشنواره ناصر آقایی، حسین راضی ، حسن عابدی و تعدادی از مسئولان استان برگزار شد.
در این مراسم که محمدعلی طالبی معاون سیاسی و امنیتی استان ، علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا ابوالحسنی دبیر اجرایی جشنواره و پیشکسوتانی چون سید ضیاء مدیرطاهری و محمد جباری و مسئولان دیگر برگزار شد، بعد از سخنرانی، تقدیر از پیشکسوتان و اجرای موسیقی به اهدای جوایز به آثار برگزیده پرداخته شد.
علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به پیشینه سابقه تئاتر در استان یزد ، تأکید کرد که این هنر باید به جایگاه اصلی خود در استان یزد بازگردد.
علی غیاثی ندوشن در آیین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان یزد به روشنی و پیشینه ارزشمند هنر تئاتر در یزد اشاره کرد و گفت : با تلاش همه اصحاب هنر و همتی که در این عرصه وجود خواهد شد سعی می کنم چراغ تئاتر را در سالن های نمایش روشن و پویاتر از گذشته نگه دارم.
وی بر استمرار دوره های آموزشی در استان و به خصوص شهرستانها تأکیدکرد و افزود : آموزش یکی از ضروریات این دوره است که باید در هنر تئاتر آن را جدی گرفت.
وی با بیان اینکه تلاش بر این است که با نیاز سنجی و برنامه ریزی در ارتقاء تئاتر استان یزد همت گماریم، اظهارداشت : امیدوارم با حداکثر ظرفیتی که در میان هنرمندان استان یزد وجود دارد بتوانیم با خروجی آثار فاخر و ارزشمند ، نام استان یزد را در عرصه فرهنگ و هنر همچون گذشته جاودانه نماییم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه بر استفاده از تجربیات نسل قدیم ، پیشکسوتان و نیروهای تحصیلکرده را یادآورشد و گفت : در حال حاضر نیازمند تجربه هنرمندان در عرصه های گوناگون هنر هستیم.
غیاثی ندوشن تأکید کرد که اجرای تئاتر مختص فقط به روزهای جشنواره نیست ، بلکه چراغ سالن تئاتر باید در طول سال روشن باشد. وی همچنین بر تجهیز و امکانات سالن های نمایش تأکید نمود و گفت : تأسیس سالن پلاتو استاندارد در دستور کار انجمن نمایش و اداره کل ارشاد اسلامی خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از پیشکسوتان تئاتر استان یزد به خصوص سید ضیاء مدیر طاهری دبیر افتخاری بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان یزد ، از گذشتگان و تئاتری های قدیم استان یزد یاد کرد.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی