نصب دکل بادسنجی در دو منطقه‌ کانال باد میبد و ندوشن

نصب دکل بادسنجی در دو منطقه‌ کانال باد میبد و ندوشن

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای یزد، مهندس اسدی معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای یزد اظهار داشت: با توجه به همکاری دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف شرکت برق منطقه ای یزد با دفتر انرژی باد و امواج سازمان انرژی های نو، پتانسیل سنجی اولیه انرژی باد در مناطق مختلف استان یزد انجام شد و پس از بررسی های کارشناسی، بستر و مقدمات لازم برای نصب دکل بادسنجی در دو منطقه‌ی کانال باد میبد و ندوشن فراهم گردید، که در حال حاضر نصب دکل بادسنجی کانال باد میبد با برآورد هزینه‌ی ۳۳۰ میلیون ریال، پایان و به بهره برداری رسیده است.
مهندس اسدی همچنین اظهار امیدواری کرد نصب دکل منطقه‌ی ندوشن در فاز دوم تکمیل خواهد شد.
مهندس شیبانی مجری طرح نیز در این خصوص افزود: دکل بادسنجی دارای ارتفاع ۸۱ متر است که سنسور های باد در ارتفاع ۴۰، ۶۰ و ۸۱ متری و سنسور های دما و تشعشع در ارتفاع ۱۰ متری نصب شده است. همچنین اطلاعات دستگاه دیتالاگر که برق آن توسط سلول خورشیدی تامین می شود، بر روی حافظه ذخیره و برای تجزیه و تحلیل اطلاعات استفاده می شود.
این دکل بادسنجی که برای مدت زمان ۲ سال نصب می‌شود و سرعت وزش باد را هر۱۰ دقیقه یک‌بار ثبت خواهد نمود تا پس از بررسی میزان متوسط باد منطقه، شرایط برای نصب نیروگاههای بادی و جلب مشارکت سرمایه گذاران خصوصی فراهم گردد.
منبع : نارین نیوز ( www.narinnews.ir )

برچسب : ,

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1834 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

*

تمام حقوق این سایت برای © 2019 سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی